Bariery drogowe z tworzywa PCV — praktyczne, lekkie i solidne

Bariery drogowe to elementy, które spotykamy każdego dnia. Przydają się w wielu sytuacjach. Jedne przytwierdzane są na stałe, inne cechują się lekkością, mobilnością i niewielkimi wymiarami. Są to bariery drogowe z tworzywa sztucznego, czyli PCV. Sprawdź, czym się charakteryzują oraz jakie rodzaje barier PCV wyróżniamy!

Plastikowe bariery drogowe — cechy charakterystyczne

Barierki plastikowe, nazywane inaczej barierami PCV, to niezwykle istotne elementy wyposażenia drogowego. Bardzo często można je spotkać w miejscach o szczególnym zagrożeniu. Świetnie sprawdzają się w ochronie placów budowy bądź odgradzania terenów, na których mają odbyć się wydarzenia kulturowe, np. koncerty czy festiwale muzyczne. Wykorzystywane są do zabezpieczania otwartych studzienek, wykopów, krawędzi uskokowych, kanałów czy innych potencjalnie groźnych miejsc dla zwykłych przechodniów. 

Bariery PCV, by spełniały swoje zadanie jak najlepiej, powinny być malowane na bardzo wyraźne, odznaczające się kolory. Doskonałym przykładem tego są barierki białe i czerwone oraz żółte i czarne. Występują w rozmaitych wymiarach, dzięki czemu każdy może znaleźć idealne barierki dla siebie i swoich potrzeb.

Barierki z tworzywa są bardzo trwałe i niezwykle uniwersalne. Umożliwiają ekspresowe wygrodzenie specjalnych stref na rynku, na placu budowy czy na ciągu pieszym. Ich lekkość oraz brak ostrych krawędzi to niezaprzeczalne atuty. 

Bariery PCV dostępne są w wersji z własnymi stopami, jak i bez. Drugi typ barier ustawiany jest na specjalnych podstawach. Bariery drogowe PCV muszą odpowiadać wymaganiom, jakie stawiane są przez przepisy. Biorąc to pod uwagę, bariery plastikowe powinny być produkowane w wersji U-20a. 

Bariery ostrzegawcze — jest w czym wybierać!

Na rynku nie brakuje rozmaitych wersji barier ostrzegawczych wykonywanych z PCV. Przykładem są barierki ochronne BHP, które idealnie sprawdzą się tam, gdzie przemieszczają się spore ilości ludzi. W Sonto zakupisz je w wersji białej i czerwonej ze stopami. 

Zapory drogowe PCV to też przykład tej kategorii produktów. Mogą tworzyć krótki lub dłuższy płot, który sprawdzi się podczas imprez masowych. Barierki te wyposażone zostały w specjalne zaczepy, dzięki którym można je ze sobą łączyć. W ten sposób stworzą spójne, solidne ogrodzenie.

Plastikowe bariery drogowe mają za zadanie ostrzegać oraz chronić przechodniów, rowerzystów bądź kierowców. Klienci bardzo często dodają do nich elementy odblaskowe, które maksymalnie zwiększają widoczność. Jest to ważne w dość niesprzyjających warunkach atmosferycznych, kiedy pada deszcz, panuje zamieć śnieżna bądź jest mgliście.

Co zamiast barier PCV?

Barierki PCV są solidne, lekkie, łatwe w montażu, mobilne. Jednak nie zawsze będą pasować do wymagań Klienta. Zdarza się, że szukają oni czegoś zupełnie innego. Firmy zajmujące się produkcją barier PCV bardzo często posiadają w swojej ofercie także inne produkty. Doskonałym przykładem są bariery drogowe montowane na stałe. Są to elementy wytwarzane ze stali chromowanej, która nie rdzewieje nawet pod wpływem zmieniających się nieustannie warunków atmosferycznych. Dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych oraz kilku ciekawych typach, jak bariery z poprzeczkami, bariery ze szczebelkami bądź bariery łańcuchowe.

Jeszcze innym typem barier bądź produktów odgradzających są ogrodzenia tymczasowe. One dedykowane są osobom, których zadaniem jest zabezpieczenie naprawdę dużych imprez masowych bądź placów budowy. Chodzi tutaj przede wszystkim o tereny budowlane zlokalizowane w miastach lub w centrach wsi. Ogrodzenia dostępne są w wersjach pełnych lub ażurowych. Produkowane z materiałów wysokiej jakości mogą przetrwać długie lata, niezależnie od panujących na zewnątrz warunków pogodowych. Wykorzystując ogrodzenia tymczasow,e można mieć pewność, że żaden złodziej niepostrzeżenie nie dostanie się na plac budowy, a nieostrożny przechodzeń nie zrobi sobie krzywdy, stąpając po naruszonym przez koparki i inne maszyny terenie. 

Podobne artykuły

Komentarze

Popularne artykuły