Dobra papa termozgrzewalna – czyli jaka?

Jednym z elementów, które muszą być zachowane w budownictwie to zachowanie dobrej hydroizolacji, a szczególnie już w przypadku dachów. Papy dachowe są rozwiązaniem, które zapewnia właśnie duży poziom ochrony przed wilgocią i zamoczeniem. Produktów tego typu jest bardzo wiele, nie mniej jednak zauważyć można, że papy termozgrzewalne cieszą się w ostatnim czasie bardzo dużym uznaniem. Czym są takie papy i jaka jest ich charakterystyka?

Warstwowa budowa – Warstwy, które mają wyszczególnione funkcje

Jeżeli papa termozgrzewalna ma pokrywać dach to warto wiedzieć kilka rzeczy o jej budowie. Wykonanie papy dachowej tego typu polega na złączeniu ze sobą poszczególnych warstw. Każda z nich odpowiada za jakąś funkcje. Pierwsza warstwa, opisywana jako warstwa spodnia to folia antyadhezyjna. Ma ona za zadanie zapewnić papie bezpieczeństwo na etapie transportu i magazynowanie. Kolejną ważną warstwą jest osnowa. Jest to warstwa nośna, która chroni na wiele sposobów. Jest ona odpowiedzialna za ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale nie tylko. Ma ona zwiększać elastyczność produktu i wytrzymałość. Warstwa, która odpowiada właśnie za hydroizolacje to ta pokryta bitumem. Bitum to masa asfaltowa, która znajduje się na osnowie. To właśnie ona daje właściwości hydroizolacyjne i chroni przed nadmierną wilgocią i wodą.

Gdzie sprawdzi się papa termozgrzewalna?

Papa termozgrzewalna to doskonałe rozwiązanie, jeżeli mamy do pokrycia płaski dach. Do jej zalet należy niewątpliwie łatwość obsługi i ogólna wszechstronność. Poza pokrywaniem dachów, papy termozgrzewalnej używa się też przy fundamentach.

Jaką papę wybrać i czym się kierować?

Często można usłyszeć pytania o to, jaka papa nawierzchniowa sprawdzi się najlepiej. Jeżeli ktoś decyduje się na papę termozgrzewalną to trzeba wiedzieć o tym, że poszczególne papy mogą się różnić między sobą. Różnice te to głównie grubości warstw i rodzaj masy asfaltowej użytej do produkcji. Zamawiając papę termozgrzewalną trzeba mieć jasno określone to, do czego w przyszłości ma ona służyć.

Podobne artykuły

Komentarze

Popularne artykuły