Dobre rusztowania – o jakich mowa?

Rusztowania stanowią nieodzowny element wyposażenia na praktycznie każdym placu budowy. Umożliwiają realizację prac na dużych wysokościach oraz zapewniają bezpieczeństwo robotnikom. Jakimi cechami wyróżniają się te dobrej jakości i zarazem nowoczesne? Podpowiadamy.

Dobre rusztowania do elewacji

Jednym z najpopularniejszych rodzajów rusztowań są te wykorzystywane do prac elewacyjnych. Są to proste w montażu konstrukcje, które ustawia się na stabilnym podłożu i umieszcza się w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu, na przykład budynku. W niektórych przypadkach stosuje się dodatkowe wzmocnienia w postaci podpór oraz używa się elementów zakotwiczających, które łączy się bezpośrednio ze ścianą. Ma to miejsce zwłaszcza w przypadku wysokich elewacji.

Dobrej jakości rusztowania elewacyjne tworzy się z wysokiej jakości surowców. Na lekkość konstrukcji wpływa przede wszystkim aluminium. Natomiast domieszka stali zwiększa stabilność i sztywność, a także w istotny sposób wpływa na wytrzymałość poszczególnych elementów. Nowoczesny sposób ich produkcji odgrywa istotną rolę w ich żywotności. Nic więc dziwnego, że ogromną popularnością cieszą się rusztowania używane, które zachowują swoje naturalne właściwości bez uszczerbku na jakości przez bardzo długie lata i to niezależnie od stopnia ich eksploatacji.

Zobacz także: https://kalejdoskopbudowlany.pl/nowoczesne-rusztowania-czyli-jakie/

Dobre rusztowania jezdne

Rusztowania jezdne dobrej jakości zapewniają elastyczność w różnego rodzaju pracach przeprowadzanych zwłaszcza we wnętrzu wysokich budynków. Świetnie sprawdzają się przy renowacji hal oraz znajdują szerokie zastosowanie w przypadku wykonywania remontów w bezpośrednim sąsiedztwie budynków ze stabilnym podłożem, na przykład asfaltowym lub betonowym. Ich cechą charakterystyczną jest to, że składają się z podstawowej ramy z kółkami na której montuje się wybrane elementy rusztowania. Są zarówno lekkie, jak i niezwykle stabilne oraz bezpieczne.

Po umieszczeniu rusztowania jezdnego w wybranym miejscu należy zablokować kółka. W przypadku dobrej jakości rusztowań jezdnych stosuje się dodatkowe wsporniki, które pozwalają elastycznie zwiększyć wysokość całej konstrukcji zapewniając jej większą stabilność. Rusztowania jezdne coraz częściej zastępuję klasyczne drabiny. Zwłaszcza w prostych pracach, na przykład malarskich. Zapewniają stabilność i wygodę, a przy tym ich montaż jest banalnie prosty i mało czasochłonny. Dzięki budowie modułowej możliwe jest elastyczne dopasowanie ich wysokości do aktualnych potrzeb.

Szeroki wybór rusztowań różnych rodzajów można znaleźć w ofercie firmy https://szalbud.pl/.

Podobne artykuły

Komentarze

Popularne artykuły