Siatka zgrzewana znajdzie zastosowanie praktycznie wszędzie. Można ją zastosować w przemyśle, architekturze i budownictwie. Ma niską wagę, a do tego produkcja jej jest niemal bezodpadowa. Wszechstronność jej zastosowania sprawia, że wykorzystywana jest w wielu sytuacjach. Czym charakteryzuje się siatka zgrzewana?
Jak produkuje się siatki zgrzewane?
Siatki zgrzewane są bardzo popularne. Mają wszechstronne zastosowanie. Ich produkcja nie jest skomplikowana i co ważne nie ma wielu odpadów. Siatka wykonana jest z drutów stalowych, ocynkowanych, kwasoodpornych, sprężynowych, miedzianych czy pokrytych otuliną PCV. Panele siatki posiadają specjalnie formowane oczka, które są elegancko zakończone. Zgrzewanie drutów sprawia, że siatka jest mocna i trwała. Materiał, z którego wykonywane są siatki jest podatny na obróbkę, tj. cięcie – obcinanie, dogrzewanie, zaginanie, spawanie, cynkowanie ogniowe lub galwaniczne, malowanie proszkowe.
Zastosowanie siatek zgrzewanych
Siatki zgrzewane mają szerokie zastosowanie, zarówno w przemyśle, jak i architekturze przestrzennej. Siatki zgrzewane nierdzewne mogą być wykorzystane w branży budowniczej. Może to być element do budowy osłon, sufitów podwieszanych, boksów czy ścianek działowych. Są stosowane do zbrojenia betonu czy wykonywania panelu akustycznych. Siatki zgrzewane są wykorzystywane jako ogrodzenie do jednorodzinnych, ogrodów, a także posesji. Mogą służyć jako osłona drzewek.
Często siatki zgrzewane znajdują zastosowanie w przypadku hodowli zwierząt. To właśnie z nich wytwarzane są woliery dla ptaków, klatki, wybiegi czy gołębniki. Są wykorzystywane także do zabezpieczenia maszyn produkcyjnych. Siatki zgrzewane sprawdzają się w przemyśle, jako zabezpieczenie linii produkcyjnych, kosze druciane czy pojemniki transportowe.
Siatki zgrzewne są szybki i łatwe w montażu. Instalowana jest na listwach słupkowych i spinana za pomocą kleszczy i klipsów. Nie ma potrzeby zaopatrywania się w dodatkowe akcesoria np.: śruby, obejmy lub napinacze.