Dachówki cementowe i ich zastosowanie

Jednym z największych wyzwań w trakcie budowy domu lub innego budynku użytkowego, jest wybranie materiałów do budowy. Ściany i dach budynku mają kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa i komfortu osób przebywających w jego wnętrzu, więc warto wybrać materiał, który jest wytrzymały i praktyczny. Jakie właściwości mają dachówki cementowe i kiedy warto je stosować?

Jakie to są dachówki cementowe?

Dachówki cementowe, inaczej zwane dachówkami betonowymi są ciekawą alternatywą dla dachówek ceramicznych. Są przede wszystkim tańsze i bardzo ładne, bo zostały zabarwione w masie na etapie produkcji, a następnie dodatkowo pomalowane. Dachówki cementowe występują w różnych kształtach i odcieniach, więc można z nich stworzyć klasyczne, czerwone zadaszenie.

Dachówki cementowe w Elblągu i w innych miastach montuje się tylko na niektórych typach dachu. Kąt nachylenia dachu musi się mieścić między 22 a 65 stopni, nie można więc ich instalować na dachu płaskim lub o większym spadzie.

Kiedy warto stosować dachówki cementowe?

Dachówki cementowe świetnie sprawdzą się przede wszystkim w domach prywatnych. Kąt nachylenia dachu domu jednorodzinnego zwykle tworzy podobny spad, co wymagany przy tym typie dachówek. To popularny styl wykończenia dachów, widoczny w różnych miastach, na przykład w Elblągu.

Przy wysokich kosztach budowy domu, wybranie tego typu dachówek jest sporą oszczędnością dla zlecających. Co więcej, takie dachówki spełniają swoje zadanie równie dobrze, co dachówki ceramiczne lub blachodachówka. Ten typ dachówek znajdzie swoje zastosowanie także w budynkach użyteczności publicznej, miejscach sakralnych oraz siedzibach firm.

Co jeszcze warto wiedzieć o dachówkach cementowych?

Dachówki cementowe są cięższe niż blachodachówki, ale równie trwałe i odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Bardzo dobrze izolują budynek od hałasu, a do tego są niepalne. Nadają się do ocieplania dachu i ułatwiają efektywne ogrzewanie budynku.

Podobne artykuły

Komentarze

Popularne artykuły