Drzwi przesuwne – dlaczego warto w nie inwestować?

Odpowiedni dobór drzwi jest często bagatelizowany, lecz ma on ogromny wpływ na funkcjonalność, a także estetykę wnętrza domu lub mieszkania. Na rynku znajdziemy jednak wiele rodzajów drzwi, wśród których bardzo ciekawym wyborem mogą być drzwi przesuwne. Dlaczego warto w nie inwestować?

Jakie są rodzaje drzwi przesuwnych?

Chcąc zakupić drzwi przesuwne w Wałczu wybór jest naprawdę ogromny, gdyż istnieje naprawdę wiele ich rodzajów. Drzwi przesuwne dzielimy na przykład ze względu na to z jakiego materiału zostały wykonane. Spotkamy drzwi z drewna, płyt wiórowych, szkła,czy też z materiału PCV.

Kolejny sposób podziału to poprzez przeznaczenie. Na rynku znajdziemy na przykład drzwi tarasowe w Pile, które są przeznaczone do stworzenia wyjścia na taras. Dostępne są również drzwi przesuwne jednoskrzydłowe czy też dwuskrzydłowe. Ważny jest też sposób montażu. Spotkamy bowiem drzwi naścienne, a także te chowane w ścianie. Te drugie wymagają większego przygotowania i przede wszystkim grubszej ściany, w której znajdzie się miejsce na ich schowanie.

Dlaczego warto postawić na drzwi przesuwne?

Drzwi przesuwne mają całe mnóstwo zalet, które sprawiają, że warto postawić właśnie na nie. Mowa tu przede wszystkim o ich ergonomii. Jeśli są chowane w ścianie to praktycznie nie zajmują miejsca i dzięki temu w danym pomieszczeniu mamy znacznie więcej przestrzeni na jakiekolwiek meble oraz ozdoby. Systemy naścienne z kolei zajmują zwykle jedynie do kilkunastu centymetrów.

Nie można zapomnieć także o tym, że drzwi przesuwne są funkcjonalne, gdyż ich przesuwanie jest lekkie, a na ziemi nie ma żadnego progu, który mógłby przeszkadzać w poruszaniu się na przykład osób, które muszą w tym celu wykorzystywać wózek inwalidzki.

Oczywiście drzwi przesuwne mają również swoje wady. W wypadku tych montowanych we wnętrzu mowa to głównie o tym, że charakteryzują się one gorszą izolacją akustyczną z racji na to, że nie są aż tak szczelnie przyciśnięte do ściany.

Podobne artykuły

Komentarze

Popularne artykuły