Geodeta – jak wybrać dobrego specjalistę?

Poszukiwanie czy budowanie nowego domu może być wyczerpujące. Przeglądanie witryn nieruchomości, odbieranie telefonów od agentów nieruchomości oraz spędzanie wieczorów i weekendów na oglądaniu domów często tylko po to, by się rozczarować. Wszystko to zabiera mnóstwo czasu i dokłada stresu. Cały proces może być zagmatwany i przytłaczający, dlatego tak ważne jest posiadanie odpowiedniego zespołu specjalistów. Jeśli chodzi o geodetę, na co zwrócić uwagę aby znaleźć kogoś odpowiedniego?

Geodeta – czym kierować się przy wyborze?

Zapadła decyzja: budowa domu rozpoczęta, a więc geodeta w Strachówce poszukiwany! Szukając geodety należy zwrócić uwagę na odpowiednie uprawnienia zawodowe. Odpowiednie uprawnienia zawodowe czyli jakie? W przypadku geodety potwierdzone egzaminem państwowym. Warto jednak zaznaczyć, że kwalifikacje zawodowe nadawane geodetom są w siedmiu, różnych zakresach. Wszystko reguluje ustawa Prawo Geodezyjne i Kartograficzne. Co to oznacza w praktyce? Uprawnienia poszczególnych geodetów różnią się od siebie. Przed podjęciem współpracy z geodetą warto się upewnić czy posiadane przez niego kwalifikacje pozwolą na wykonanie potrzebnej usługi.

Przy wyborze geodety z pewnością warto przyjrzeć się jego doświadczeniu zawodowemu. Praca geodety wymaga precyzji i ogromnej wiedzy. Pewne umiejętności zdobywane są wraz z praktyką zawodową. Im większe doświadczenie tym mniejsze ryzyko na błędy podczas prac pomiarowych.

W przypadku usług geodezyjnych przeważnie nie ma z góry ustalonego cennika. W większości przypadków klienci wyceniani są indywidualnie ze względu na specyfikę konkretnego zlecenia. Koszt zależy od nakładu pracy, stopnia trudności wykonania pomiaru, stanu prawnego nieruchomości czy czasu realizacji zlecenia.

Geodeta – gdzie szukać dobrego specjalisty?

Jak w wielu dziedzinach niezastąpiony jest marketing szeptany. Opinia znajomych, rodziny czy sąsiadów będzie w tym przypadku niezastąpiona. Prawie każdy w dorosłym życiu miał przecież styczność z geodetą. Opinie o konkretnych specjalistach lub firmach oferujących profesjonalne usługi geodezyjne dostępne są też w Internecie. Im bardziej wnikliwy research tym większa pewność, że zlecona praca zostanie wykonana bezbłędnie i precyzyjnie.

Podobne artykuły

Komentarze

Popularne artykuły