Giętarka trójrolkowa – o czym mowa w praktyce?

Obecnie na polskim rynku można spotkać wiele ofert firm sprzedających maszyny do obróbki metalu. Świetnym przykładem jest giętarka trójrolkowa czy giętarka do rur. Zakład produkcyjny chcący produkować części metalowe odpowiednio obrobione musi zakupić maszyny najwyższej jakości. Zanim nastąpi zakup, warto dowiedzieć się czym jest giętarka trójrolkowa. 

Czym jest giętarka trójrolkowa?

Giętarki trójrolkowe to popularne maszyny z grupy CNC. Maszyny tego typu są znane pod nazwą walcarka do rur. Za pomocą giętarki giąć rury i profilować. Giętarka do profili, zawierająca trójrolkowe wykazuje się niezwykłą precyzją.

Jak sama nazwa wskazuje, posiada trzy rolki, a co najmniej jedna jest sterowana numerycznie. Takie rozwiązanie pozwala na zaginanie rur według zadanego promienia. Docisk spowodowany jedną rolką powoduje uginanie się wcześniej włożonej rury bądź profilu. Maszyny CNC tego typu umożliwiają obrabianie materiałów metalowych w trybie powtarzalnym.

Zazwyczaj operowanie taką maszyną ogranicza się do dedykowanego sterownika. Za jego pomocą można na przykład przyspieszyć pracę. Jednakże w praktyce maszyny te pracują automatycznie, dlatego są często stosowane w zakładach produkcyjnych, w których produkcja idzie liniowo. Każda giętarka do rur, dzięki najnowszym technologiom potrafi realizować obróbkę, minimalizując czas z największą dokładnością.

Giętarka trójrolkowa – charakterystyka

Maszyna tego typu wykazuje się dużą innowacyjnością. Z tego względu jest stosowana w przemyśle samochodowym, konstrukcyjnym i stalowym. Każda giętarka do rur trójrolkowa kosztuje kilka tysięcy. Jednakże te wyposażone w nowoczesne technologie, potrafią kosztować kilkadziesiąt tysięcy złotych. Właściciel zakładu decydując się na zakup giętarki trójrolkowej, zagwarantuje sobie szerokie możliwości związane z gięciem rur.

Jak widać, giętarka trójrolkowa cechuje się szerokim zastosowaniem. W praktyce jest wykorzystywana w wielu branżach, gdzie produkty są wytwarzane precyzyjnie i w szybkim tempie.

 

Podobne artykuły

Komentarze

Popularne artykuły