Jak dobrać krzesła do jadalni? Podpowiadamy!

Jadalnia, w której znajduje się stół z krzesłami, w wielu mieszkaniach jest centralnym punktem domu, gdzie gromadzą się nie tylko domownicy, ale również goście. To w tym miejscu spotykamy się, aby zjeść wspólnie posiłek czy świętować z rodziną i znajomymi. Z tego powodu, powinniśmy przyłożyć dużą uwagę do aranżacji tego wnętrza i jego wyposażenia. Bez wątpienia najważniejsze jego elementy to stół i krzesła. Jak jednak dobrać krzesła do jadalni, aby były funkcjonalne i estetyczne? Podpowiadamy.

Jakie są rodzaje krzeseł do jadalni?

Obecnie dostępnych jest wiele różnych rodzajów krzeseł do jadalni. Warto poznać ich wady i zalety, aby dokonać świadomego wyboru tego elementu. Wśród najpopularniejszych wersji, bez wątpienia można wymienić krzesła tapicerowane. W tym przypadku to tkanina jest głównym atutem takiego modelu. Dobrze, jeżeli jej kolor i fason koresponduje ze stylem jadalni.

Jeśli mamy problem z dopasowaniem tapicerki do pomieszczenia, możemy postawić na krzesła drewniane. Takie modele są bardzo uniwersalne i sprawdzają się doskonale w pomieszczeniach urządzonych niemal w każdym stylu. Co więcej, jeżeli jadalnia jest połączona na przykład z kuchnią, w której znajduje się tzw. wyspa, warto do wybranych krzeseł dopasować obrotowe hokery barowe i umieścić je z drugiej strony blatu roboczego.

Czym kierować się przy doborze krzeseł do jadalni?

Krzesła do jadalni warto dopasować do klimatu, w jakim zostało urządzone to wnętrze. W przypadku nowoczesnych mieszkań bardzo często wykorzystuje się na przykład szare, tapicerowane modele. Z kolei we wnętrzach skandynawskich doskonale prezentują się surowe krzesła drewniane. W klasycznych pomieszczeniach możemy wykorzystać zarówno tapicerowane klasyczne modele, jak i białe, drewniane. Coraz częściej krzesła wykorzystywane są jednak jako designerskiej dodatek, który nie musi być idealnie dopasowany do reszty pomieszczenia, lecz ma pełnić funkcję dekoracji. Przykładem takich modeli mogą być ostatnio bardzo modne krzesła z drewna giętego.

Krzesło powinno być dobrane również do stołu, jeżeli już takowy posiadamy. Powinniśmy wziąć pod uwagę jego kształt i rozmiar, a także wybarwienie blatu i nóg. Pamiętajmy, by siedzisko znajdowało się co najmniej 25 cm od blatu i około 50 cm od podłogi. Szerokość krzesła z kolei najlepiej jeżeli wynosi minimum 40 cm. Wybrany model powinien być wyposażony również w wygodne oparcie, aby nie przyprawiało użytkownika o ból kręgosłupa, zwłaszcza wtedy kiedy w jadalni bardzo często odbywają się imprezy. Mebel powinien być również stabilny. Więcej o krzesłach na: https://www.mebel-partner.pl/krzesla.

 

Podobne artykuły

Komentarze

Popularne artykuły