Listwy wykończeniowe drewniane – jak o nie dbać?

Utrzymanie czystości w domu jest bardzo ważne. Gromadzący się kurz i inne zabrudzenia są bowiem niebezpieczne dla naszego zdrowia, szczególnie gdy mowa o alergikach, którzy są bardziej wrażliwi na obecność kurzu. Przy sprzątaniu wiele osób zapomina jednak o listwach wykończeniowych drewnianych. Jak o nie dobrze zadbać?

Czym są listwy wykończeniowe drewniane?

Jak sama nazwa wskazuje listwy wykończeniowe drewniane to stworzone z drewna listwy, których używamy podczas wykańczania mieszkania bądź domu. Trafiają one w różne miejsca na przykład w okolice drzwi, czy też by zamaskować przejście pomiędzy podłogą, a ścianą. W ten sposób wygładzają one przejście, a także umożliwiają one schowanie pod sobą na przykład kabli od internetu, czy też telewizji.

Najczęściej listwy drzwiowe drewniane są tworzone przez firmy, które operują jako producent półproduktów meblowych. Zajmują się one produkcją tego typu wyrobów jak właśnie listwy, ale często tworzą też inne wyroby stolarskie do których zaliczamy komponenty meblowe w postaci nóg od stołów, blatów i tym podobnych.

Jak zadbać o listwy wykończeniowe drewniane?

Listwy wykończeniowe drewniane z racji swojego położenia są czymś, o czym często zapomina się podczas sprzątania domu. Mimo tego, że są wykonane z drewna, na nich również potrafi zebrać się naprawdę dużo kurzu, przez co wymagają posprzątania szczególnie jeśli w domu przebywają alergicy wrażliwi na kurz, dla których przebywanie w pomieszczeniu z jego dużym stężeniem jest czymś naprawdę nieprzyjemnym.

Listwy wykończeniowe drewniane powinniśmy pielęgnować w sposób podobny, co na przykład drewniane panele czy też podłogi. Mowa tu więc o preparatach specjalnie przeznaczonych do drewna, które w składzie posiadają różne olejki pielęgnacyjne. Wpierw należy dokładnie umyć listwy tym preparatem, a następnie przetrzeć suchą szmatką. Bardzo ważne jest, by szmatka była miękka, gdyż w innym wypadku ryzykujemy zarysowaniem listwy drewnianej, co wyglądałoby dość nieestetycznie.

Podobne artykuły

Komentarze

Popularne artykuły