Ściana w salonie – czym ją udekorować?

Salon to pomieszczenie, w którym domownicy przebywają równie długo, jak w sypialni. To właśnie w nim dobywa się życie towarzyskie, dlatego powinien być on przede wszystkim wygodny i komfortowy. Dobór wysokojakościowych mebli jest niezwykle ważny, natomiast nie można zapominać o odpowiednich dekoracjach, które powinny zachęcać do przebywania w salonie. 

Tapeta na ścianie w salonie

Jeśli puste ściany wyróżniają się dużą powierzchnią, to najlepiej sprawdzą się tapety abstrakcyjne, które sięgają od podłogi aż po sufit. Dekoracja tego typu świetnie łączy się z odpowiednio dobraną lamperią. 

Dolną sekcję ściany, na której znajduje się tapeta, warto wykończyć gustownym meblem w postaci kanapy, komody czy barku, w którym można znaleźć wykwintne alkohole. 

Obraz na ścianie w salonie

Gdy salon reprezentuje styl amerykański, gdzie widać eklektyzm to najlepiej na ściany sprawdzą się obrazy. Styl amerykański jest owocem połączenia elementów, pochodzących z XVIII wieku i tych metalowych, od których wiele lekko chłodem.

W przypadku salonów w takim stylu świetnie sprawdzą się obrazy z motywem roślinnym oraz te, gdzie królują czarno-białe barwy. Na uwagę zasługują także psychodeliczne obrazy z galerii Bimago, które świetnie komponują się z elementami w kolorze złota i srebra. 

Zanim jednak nastąpi finalizacja zakupu obrazu, warto produkt dopasować do koloru i charakteru ściany. Taka strategia pozwoli uniknąć wrażenia zlewania się obrazu z tłem. Nie pożądany jest także zbyt mocny kontrast, powodujący wrażenie braku dopasowania. Przy dobraniu obrazu warto zapoznać się z jak największą ofertą, aby być pewnym zakupu. Na uwagę zasługują obrazu dostępne na stronie https://www.bimago.pl/obrazy/obrazy-nowoczesne.html. Bogaty wybór gwarantuje satysfakcjonujące zakupy.

Oryginalne dekoracje na ścianie w salonie

Wyżej przedstawiono najpopularniejsze propozycje, które w subtelny sposób dekorują niezagospodarowaną ścianę w salonie. Nie każdy jednak salon jest przystosowany do zawieszenia dużego obrazu. Posiadacze mniejszych salonów mogą zwiększyć optycznie ich przestrzeń, wieszając lustro. Najlepiej, aby było ich kilka, wtedy wpadające światło sprawia, że pomieszczenie nabiera głębi. 

Posiadacze industrialnych salonów, wykonanych z cegły lub marmury powinni zainteresować się metalowymi dekoracjami. Doskonałymi przykładami są koła z motywem plisów czy dekoracje pozłacane w przeróżnych formach. Ostatnia propozycja jest skierowana głównie dla tych odważnych, którzy nie boją się eksperymentować ze swoimi wnętrzami. 

Władysław Stankiewicz
Władysław Stankiewicz
Mam na imię Władysław. Od wielu lat zajmuje się handlem nieruchomościami. Dlatego postanowiłem założyć tego bloga, aby podzielić się z Wami moją wiedzą na ten temat. Pozdrawiam bardzo serdecznie i życzę Wam wielu sukcesów!

Podobne artykuły

Komentarze

Popularne artykuły