Skup nieruchomości z komornikiem – dobry sposób na wyjście z pętli kredytowej?

Wiele sytuacji życiowych może doprowadzić do problemów finansowych. Utrata pracy może całkowicie zaburzyć płynność finansową. W takiej sytuacji spłata kredytu czy nawet opłat i rachunków może zwyczajnie nie być możliwa. Spiralę zadłużenia jeszcze bardziej pogłębia desperacki i nierozważny krok w ratowanie się tak zwanymi chwilówkami. Skup nieruchomości z komornikiem stanowi okazję dla sprzedającego na wyjście z długu, a dla kupującego na pozyskanie nieruchomości w dobrej cenie.

Skup nieruchomości z komornikiem – kto może na tym zyskać?

Skup nieruchomości z komornikiem w Rudzie Śląskiej może być odpowiedzią na potrzebę wyjścia z trudnej sytuacji finansowej. Zadłużona osoba będąc przyparta do muru może chwytać się różnych możliwości, aby poprawić swój los. Utrata aktualnej nieruchomości wraz z zachowaniem części jej wartości jest dużo lepsza niż stracenie wszystkiego w wyniku długów. Daje jej to pewne pole do działania. Jeśli nie uda się za uzyskane środki kupić tańszego, mniejszego mieszkania, może przeznaczyć je na przykład na wynajem. Daje to pewną stabilizację. Skupujący nieruchomość z komornikiem mogą skorzystać na tej sytuacji. Zakupione w ten sposób mieszkanie powinno być w miarę tanie. Ta opcja jest szczególnie pożądana przez niewielkich inwestorów, gdyż pozwala pozyskać nieruchomość w atrakcyjnej cenie.

Skup udziału w spadkach – co to takiego?

Skup udziału w spadkach w Katowicach również należy do sposobów wejścia w biznes. Spadek składa się z pewnego rodzaju dóbr przekazanych na osoby zstępne. Nie jest to jednak jednoznaczne z dobrami pieniężnymi. Niekiedy w grę wchodzą także udziały w przedsiębiorstwach, część własności jakiegoś terenu czy dobra niematerialne jak prawa autorskie. Osoby otrzymujące taki spadek mogą nie być zainteresowane jego posiadaniem, a pozostałe osoby posiadające udziały mogą nie być zainteresowane wykupieniem danej części. Istnieje też opcja odsprzedania udziałów w danym spadku.

Podobne artykuły

Komentarze

Popularne artykuły