Systemy montażowe do fotowoltaiki – jak wybrać najlepsze?

Decydując się na panele fotowoltaiczne, ważny jest nie tylko dobór samych paneli, lecz także system montażowy. Dlaczego? Systemy montażowe do fotowoltaiki w Gdańsku i innych miastach wpływają na trwałości i bezpieczeństwo podczas eksploatowania takiej instalacji. Jak wybrać najlepsze systemy montażowe do fotowoltaiki?

Z czego się składają systemy montażowe do fotowoltaiki?

Na rynku można wyróżnić system dachowy i system gruntowy. Oczywiście mocowanie dachowe płaskie wygląda nieco inaczej na dachu skośnym. Od tego są jednak fachowcy, którzy pozwalają dobrać odpowiedni system montażowy. Pewne elementy składowe się nie zmieniają. Przede wszystkim podstawą są profile aluminiowe, klemy, uchwyty, łączniki, zatrzaski oraz śrubki i nakrętki.

Jak zdobyć te wszystkie elementy? Na przykład w hurtowniach stali, które sprzedają elementy aluminiowe wykorzystywane do systemów montażowych. Co więcej, coraz więcej hurtowni oferuje prefabrykaty, które pozytywnie wpływają na środowisko przyrodnicze.

Czym się kierować, kupując systemy montażowe do fotowoltaiki?

Dobierając system montażowy, należy wziąć pod uwagę rodzaj pokrycia dachowego. Inne uchwyty trzeba zastosować przy wykończonych dachu, a i inne, gdy dachówka jest wykonana z ceramiki. System musi być zgodny z kształtem i konstrukcją dachu.

Znaczenie mają również same moduły fotowoltaiczne, a ściślej ich wielkość, wymiary i typ. Aby system pozwalał na maksymalne wykorzystanie słońca przez panele, system musi być zainstalowany w odpowiednim miejscu po weryfikacji uwarunkowań przestrzennych.

Dlaczego systemy montażowe do fotowoltaiki mają znaczenie?

Systemy montażowe do fotowoltaiki w Gdańsku i okolicach pozwalają zwiększyć trwałość całej instalacji fotowoltaicznej. System montażowy wykonany w sposób poprawny i solidny chroni moduły fotowoltaiczne przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi.

Najważniejszym elementem systemu jest mocny stelaż wykonany z profili aluminiowych lub stali nierdzewnej. Zarówno pierwszy, jak i drugi element sprawi, że właściciel instalacji fotowoltaicznej nie musi się martwić o jej efektywność i stan.

Podobne artykuły

Komentarze

Popularne artykuły