W jakich sytuacjach warto skorzystać z minikoparki?

Minikoparka to sprzęt zazwyczaj używany wszędzie tam, gdzie użycie dużej koparki nie jest możliwe. Kompaktowe rozmiary tej maszyny pozwalają na łatwiejsze wykonywanie różnego rodzaju prac w miejscach, w których nie jest możliwe przetransportowanie innych ciężkich urządzeń. W jakich konkretnie sytuacjach się więc ona przydaje? Podpowiadamy.

Czym jest minikoparka?

Minikoparka nie różni się pod względem konstrukcyjnym od klasycznej, dużej koparki. Wyposażona jest w podobne rozwiązania techniczne, które operatorowi wykonywać pracę na terenie o różnym ukształtowaniu i w niesprzyjających warunkach pogodowych. Minikoparka wyposażona jest zazwyczaj w gąsienice od spodu, natomiast z przodu znajduje się lemiesz oraz system pozwalający obracać wysięgnikiem. Większość nowoczesnych maszyn wyposażona jest także w obrotową kabinę.

Najpopularniejszymi modelami minikoparek są te przeznaczone do prac terenowych. Wyposażone są w wytrzymałe gąsienice metalowe. Sprawdzają się w większości zastosowań. Na rynku dostępne są także minikoparki kołowe, które używa się głównie na halach i w innych zamkniętych pomieszczeniach. Warto także zwrócić uwagę na te z podłożem w postaci gąsienic gumowych. Są one najbardziej uniwersalne.

Kiedy warto skorzystać z funkcjonalności minikoparki?

Minikoparka to sprzęt o szerokim spektrum zastosowań. W wielu przypadkach jest w stanie zastąpić dużą koparkę przy pracach związanych z przeprowadzeniem precyzyjnych wykopów. Ze względu na niewielkie gabaryty, używa się jej głównie w miejscach, w których nie jest możliwe dostarczenie dużych sprzętów lub jest to mało opłacalne. Minikoparka świetnie sprawdza na małych przestrzeniach roboczych. Transportuje się ją za pomocą lawety lub na przyczepie.

Minikoparka okazuje się niezwykle użyteczna i uniwersalna w pracach wodno-kanalizacyjnych, budowlanych, remontowych, gazowniczych, a także ogrodowych lub tych związanych z wykonaniem określonego ukształtowania terenu. Warto zwrócić zwłaszcza na wysokiej jakości minikoparki Caterpillar na sprzedaż, które charakteryzują się przede wszystkim dużą mocą. Można je także doposażyć w dodatkowe narzędzia robocze, które rozszerzają jej możliwości wykonywania specjalistycznych prac. Oprócz standardowej łyżki kopiącej można w takiej minikoparce zamontować na przykład młot lub wiertnicę.

Podobne artykuły

Komentarze

Popularne artykuły