Budowa basenu – jak przebiega?

Decyzja o budowie basenu ogrodowego poliestrowego na pewno musi być dokładnie przemyślana. Musimy brać pod uwagę nie tylko koszty związane z wykonaniem projektu oraz budową, ale również późniejsze koszty utrzymania (również zimą). Nie możemy także przejść obojętnie obok kwestii zagospodarowania przestrzeni dookoła basenu. Jak dokładnie przebiega budowa basenu tego rodzaju?

Budowa basenu. Kluczowy wybór projektu

Pierwszym krokiem jest wybór projektu basenu ogrodowego. To właśnie w nim będą zawarte wszystkie podstawowe informacje dotyczące parametrów technicznych, a także wyposażenia. Projekt powinna wykonać dla nas firma, która później zajmie się wykonaniem basenu.

Projekt musi być dopasowany do potrzeb klientów, do wielkości działki, otoczenia. Będzie zawierał również kosztorys. Dzięki temu budowa basenu przebiegnie bez przeszkód.

Budowa basenu. Jak przebiegają właściwe prace?

Basen ogrodowy powinien być w miejscu, które jest w miarę dobrze nasłonecznione, gdzie bez przeszkód można zrobić wykop, gdzie nie przebiegają instalacje. Wykop najlepiej zrobić z wykorzystaniem minikoparki, bądź ręcznie. Następne etapy to:

– wyrównanie podłoża,
– wykonanie wylewki betonowej,
– wykonanie izolacji termicznej,
– montaż niecki,
– montaż systemu ogrzewania wody (najczęściej to pompa ciepła),
– montaż instalacji wodnej i kanalizacyjnej,
– montaż systemu oczyszczania wody,
– montaż zadaszenia,
– prace związane z aranżacją otoczenia basenu.

Budowa basenu ogrodowego. Jakie są najważniejsze zalety?

Przede wszystkim możemy korzystać z basenu bez innych osób, samodzielnie, bądź z najbliższą rodziną. Basen jest szczególnie przydatny wtedy, gdy jest upał i potrzebujemy szybko i skutecznie się schłodzić.

Basen ogrodowy pozwoli również na to, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń ogrodu, zwiększyć jego funkcjonalność. Jest również idealny dla osób, które uwielbiają spędzać czas w wodzie, ale nie lubią uczęszczać chociażby na pływalnie miejskie, gdzie zawsze jest bardzo dużo ludzi.

Podobne artykuły

Komentarze

Popularne artykuły