Ogrzewanie pompą ciepła — poznaj 3 zalety

Pompy ciepła w ostatnich latach są chętnie wybieranym źródłem ogrzewania domów jednorodzinnych, budynków wielokondygnacyjnych, jak i innych obiektów. Z tego powodu coraz więcej inwestorów decyduje się na montaż tego urządzenia zarówno w nowych jak i zmodernizowanych budynkach. Jakie zalety ma ogrzewanie pompą ciepła? Podpowiadamy.

Ogrzewanie pompą ciepła jest ekologiczne

Ogrzewanie pompą ciepła w Podkarpackim jest ekologiczne. Jest to jedna z największych zalet tego urządzenia i z tego powodu coraz częściej stanowi ono alternatywę dla kotła gazowego czy zasypowego. Pracuje ono w całkowicie nieszkodliwy dla środowiska sposób, jeżeli pobiera prąd pochodzący z odnawialnych źródeł energii, takich jak na przykład fotowoltaika. Dodatkowo nie produkuje dymu, popiołu i innych substancji, które są szkodliwe. Jest to więc jedno z ekologicznych źródeł energii, obniżających emisję CO2 przeciętnie o 20% w stosunku do na przykład kotłów gazowych.

Ogrzewanie pompą ciepła jest ekonomiczne

Pompa ciepła charakteryzuje się znacznie niższymi kosztami eksploatacji niż na przykład kocioł gazowy lub na paliwo stałe. Dodatkowo sprzęt ten bez wątpienia podnosi wartość finansową budynku ze względu na to, że znacznie łatwiej jest mieszkać w domu, który generuje niskie koszty utrzymania. Cena zakupu i instalacji pompy ciepła już po kilku latach eksploatacji się zwraca. Dodatkowo obecnie można skorzystać z wielu różnych programów pozwalających na otrzymanie dofinansowania do zakupu tego urządzenia.

Ogrzewanie pompą ciepła jest wygodne

Wśród zalet ogrzewania pompą ciepła należy wymienić wygodę tego rozwiązania. Jeżeli sprzęt ten został prawidłowo zamontowany, jest praktycznie niezawodny i bezpieczny dla użytkowników. Dodatkowo pozwala nie tylko na ogrzewanie pomieszczeń, ale i podgrzewanie wody użytkowej. Może też skutecznie chłodzić wnętrze budynku, a w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym i ściennym zapewnia jego mieszkańcom najwyższy możliwy komfort cieplny.

Podobne artykuły

Komentarze

Popularne artykuły