Elewacje domów jednorodzinnych – jak wybrać najlepszą firmę?

Elewacja to jeden z ważniejszych etapów budowy domu, przekładający się na ogólny wygląd i stylistykę obiektu. Nowoczesne projekty często składają się z elementów drewnianych, łączonych z białym lub antracytowym tynkiem. Czym się kierować, wybierając najlepszą firmę świadczącą tego typu usługi?

Po pierwsze: rekomendacje

Firmy, które wykonują na zlecenie elewacje w Gnieźnie powinny wyróżniać się rekomendacjami od swoich klientów. Te z kolei świadczą o zadowoleniu inwestorów z poczynionych prac oraz ich efektu końcowego. Rekomendacje mogą polegać na polecaniu danej firmy tak zwaną pocztą pantoflową, ale również wydawaniu pochlebnych opinii w internecie. Idealnie, gdy dane przedsiębiorstwo zajmujące się realizacją elewacji budynków ma swój profil na Facebooku. Wówczas łatwo zapoznać się ze zdaniem klientów na temat jego działalności. Pomocne bywają też opinie Google, które mogą przestrzec przed nierzetelną firmą i uniknąć kłopotliwych sytuacji z nieuczciwym wykonawcą.

Po drugie: dotychczasowe realizacje

Firma, która chce aktywnie pozyskiwać nowych klientów musi zachęcić ich swoim portfolio. Jeśli do jej zadań należy docieplanie w Gnieźnie czy wykonywanie elewacji, powinna móc pochwalić się podobnymi projektami, które ma na swoim koncie. Może to zrobić, zlecając wykonanie prostej strony internetowej w formie wizytówki, która da wgląd do dotychczasowych realizacji. Może również wykorzystać moc mediów społecznościowych.

Czym warto się kierować, decydując się na nową elewację domu?

Bez wątpienia tym, co skłania większość inwestorów do zmiany elewacji swojego domu, są zniszczenia, jakich dokonały zmienne warunki pogodowe. Wraz z upływem lat farba na elewacji zaczyna się łuszczyć, tynk odpadać płatami, a wokół rynien powstają nieestetyczne zacieki. Odświeżenie elewacji lub realizacja zupełnie nowej potrafi diametralnie zmienić wygląd budynku. Warto przy tym tak dobierać materiały, aby charakteryzowały się dużą odpornością na deszcz, śnieg, ujemne temperatury i silne palące słońce. Wówczas nowa elewacja będzie cieszyć oczy przez wiele lat.

Podobne artykuły

Komentarze

Popularne artykuły