Drzwi i zamki antywłamaniowe – czy warto kupić?

Różnego rodzaju zabezpieczenia antywłamaniowe stają się coraz popularniejsze wśród właścicieli mieszkań i domków. Nic dziwnego, w końcu potrafią one skutecznie odstraszyć złodziei i zwiększają szansę na uniknięcie poważnych problemów. Mimo że coraz częściej wybierane są różnego rodzaju systemy alarmowe, to wciąż najważniejszym zabezpieczeniem są odpowiednie drzwi i zamki w drzwiach. Czy warto je kupić i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Czy warto kupić drzwi i zamki antywłamaniowe?

Drzwi antywłamaniowe charakteryzują się wzmocnioną konstrukcją, która sprawia, że są one odporne na próby wyważenia, wyłamania, czy inne siłowe próby sforsowania. Dlatego znacznie ograniczają ryzyko włamania. Natomiast wysokiej jakości zamki antywłamaniowe wykonane są ze specjalnych stopów metalu, które są odporne na przewiercenia (jedna z najczęstszych technik włamywaczy). Dodatkowo specjalna konstrukcja utrudnia ich otwarcie, skutecznie opóźniając wejście złodzieja. To znacząco zwiększa szansę, że włamywacz po prostu zrezygnuje lub zostanie zauważony przez przechodniów, sąsiadów lub samych domowników. Daje to też czas na reakcję policji, co umożliwia schwytanie niedoszłego złodzieja. To oznacza, że warto wybierać lepsze modele drzwi i zamków, które stanowią doskonałe zabezpieczenia antywłamaniowe, zwłaszcza że jest to inwestycja na długie lata.

Na co zwrócić uwagę, wybierając drzwi antywłamaniowe?

Drzwi antywłamaniowe to dobry sposób na zwiększenie bezpieczeństwa domowników i mienia. Chcąc wybrać dobre drzwi zewnętrzne, warto zwrócić uwagę na jakość zawiasów, których konstrukcja powinna uniemożliwiać wyjęcie drzwi z zawiasów. Warto, aby były one wyposażone również w bolce lub haki antywłamaniowe, które stanowią dodatkowe zabezpieczenie w przypadku przecięcia zawiasów. Kolejnym ważnym elementem jest rodzaj zamka i liczba rygli, których im więcej, tym lepiej. Uznaje się, że 6 rygli to minimum. Rygle wysuwają się w różnych kierunkach, uniemożliwiając wyważenie drzwi. Drzwi antywłamaniowe powinny mieć wzmocnioną konstrukcję, która uniemożliwi ich zniszczenie mechaniczne.

Zamki antywłamaniowe

Wysokiej jakości zamki odznaczają się przede wszystkim wysoką jakością materiałów, z których są tworzone. Dzięki temu trudniej je sforsować, a dodatkowo są niezwykle wytrzymałe. Dużym poziomem bezpieczeństwa odznaczają się zamki wielopunktowe, które składają się z kilku rygli uruchamianych za pomocą jednego klucza. Dla największej ochrony najlepiej zamontować dwa zamki z pomocą https://www.pogotowie-zamkowe-katowice.pl : wpuszczany i nawierzchniowy. Ten pierwszy, zamontowany wewnątrz drzwi stanowi najważniejszą ochronę, natomiast zamek nawierzchniowy jest zamkiem dodatkowym i zamontowany na powierzchni drzwi, umożliwia zamknięcie się od środka i szybkie otwarcie drzwi np. w sytuacji zagrożenia. Zamek nawierzchniowy zazwyczaj otwierany jest za pomocą gałki, co jest bardzo wygodne, a dodatkowo umożliwia dopasowanie wysokości montażu do potrzeb domowników. Opcja szczególnie przydatna w przypadku dzieci. Mocny rygiel wpuszczany w specjalny otwór stanowi doskonałe, dodatkowe zabezpieczenie. To właśnie połączenie dobrych drzwi i wysokiej jakości zamków, stanowi najlepszą ochronę przed włamaniami.

Podobne artykuły

Komentarze

Popularne artykuły