Trendy we wnętrzach 2022 – bycie eko przybierze na sile!

Rok 2022 niewątpliwie umocni ekologiczne podejście do tematu aranżacji wnętrz. W ostatnich sezonach było ono bardzo mocno osadzone w trendach i projektanci przekonują, że szybko się to nie zmieni. Podobnie jak w ubiegłym roku w łaskach utrzyma się także wprowadzanie do pomieszczeń dekoracji handmade, jak również vintage, ale nie oznacza to, że nie znalazło się także miejsce dla nowych propozycji. Sprawdźmy, jakie trendy wnętrzarskie będą dominować w najbliższych miesiącach.

Trendy we wnętrzach 2022 – natura ponad wszystko

Bycie eko przejawia się już niemalże we wszystkich dziedzinach naszego życia. Nie może więc także obejść się bez pokazania, że dbamy o środowisko naturalne we wnętrzach. W praktyce mowa między innymi o recyklingu. Projektanci zaskakują pomysłami na danie drugiego życia wielu materiałom i tworząc bardzo ciekawe meble oraz tekstylia. Wśród nich można znaleźć miedzy innymi poduszki, które zostały wykonane za pomocą szkła PET. A może stół do wykonania którego użyto ekranów, które niegdyś znajdowały się na telewizorach. Z kręgu zainteresowania miłośników dobrego designu nie znikają także palety.

Od wielu sezonów bardzo modne jest wprowadzanie ich do pomieszczeń – bez względu na to czy mówimy o kuchni, sypialni, pokoju dziecka czy też balkonie. Wykonane z nich meble mogą prezentować się bardzo dobrze w każdym z nich. Wystarczy jedynie użyć nieco wyobraźni, poświęcić trochę czasu, aby stworzyć meble, które staną się niezwykle oryginalną dekoracją obok której nie będzie można przejść obojętnie. Co więcej – będziemy mocno osadzeni w trendzie na ekologię, który jest cały czas na topie i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miało się to zmienić.

Modne wnętrza 2022 – zieleń, kamienie, miękkie tkaniny

Myśląc o naturze niewątpliwie pierwszym kolorem który pojawia się w naszej głowie jest zieleń i to właśnie ona będzie rządziła w roku 2022. Szczególnie modny jest jej głęboki odcień, który można z powodzeniem wprowadzić zarówno do wnętrz utrzymanych w stylu minimalistycznym, jak i tych w których dominuje nowoczesny charakter, ale też ten klasyczny. Zieleń ociepla pomieszczenia, ale także nadaje im elegancji. W palecie barw znalazło się także miejsce dla fioletu, szarości, beży czy też brązów. Można z powodzeniem łączyć je z kamieniami naturalnymi, a zwłaszcza marmurem, który podobnie jak w poprzednich sezonach będzie wiódł prym. Do tego naturalne, delikatne, miękkie tkaniny i stworzymy wnętrze, które w roku 2022 będzie bardzo modne.

Podobne artykuły

Komentarze

Popularne artykuły