Ile czasu trwa budowa hali stalowej?

Proces budowy hal przemysłowych zwykle wymaga od czterech do sześciu miesięcy. Różnica wynika z przeznaczenia obiektu oraz wpływu całej inwestycji na środowisko. Należy jednak pamiętać, że najdłuższy etap ma miejsce, zanim ekipa budowlana pojawi się na placu. Zdobycie decyzji środowiskowej trwa około pół roku, a warunków zabudowy kolejne dwa miesiące. Ile to wszystko wymaga czasu?

Jak długo trwa budowa hali stalowej?

Hale stalowe powstające z prefabrykatów są coraz popularniejsze. Wynika to przede wszystkim z funkcjonalności, wytrzymałości, atrakcyjnej ceny i szybszego postawienia obiektu w porównaniu z murowanymi odpowiednikami. Wpływ na to, ile czasu musi minąć, ma lokalizacja budowy. Fundamenty są posadowione zgodnie ze strefą przemarzania gruntu, więc w różnych miejscach nieco inny będzie zakres robót ziemnych.

Wiele zależy również od występowania wód gruntowych, szkód górniczych czy osuwisk. Drugą istotną kwestią, która wpływa na długość robót, są warunki pogodowe. Hale stalowe mogą wymagać nieco dłuższego czasu budowy w przypadku długotrwałych opadów deszczu lub śniegu, podtopień czy dużych mrozów.

Ile trwa każdy etap budowy hali stalowej?

Sam proces wykonania fundamentów i podbudowy hali wymaga od 6 do 8 tygodni. Montaż konstrukcji ze stalowych części, wykonanie obudowy ścian i dachu to następnych 8 tygodni. Prace instalacyjne, wykończeniowe wraz z zagospodarowaniem terenu wokół hali ciężko jest oszacować. Zakres robót może się znacznie różnić. Prace budowlane nie powinny jednak zająć więcej niż pół roku. Mniejsze budynki w dogodnych okolicznościach producent obiektów budowlanych GLOB-STAL Hale Stalowe montuje nawet w cztery miesiące. Warto jednak pamiętać, że same formalności mogą wymagać nawet roku.

Komu zlecić montaż hali stalowej?

Aby budowa hali stalowej przebiegała sprawnie i bezpiecznie, warto korzystać z usług doświadczonych producentów, którzy mają niezbędne doświadczenie w tym zakresie. Fachowcy gwarantują nowoczesne rozwiązania oparte o innowacyjne technologie produkcji, które wyróżnia trwałość i maksymalne bezpieczeństwo na etapie użytkowania. Wszystkie konstrukcje realizują w dowolnych wymiarach, dopasowanych do indywidualnych potrzeb Klienta. Obsługują zarówno rynek Polski, jak i Klientów na całym świecie.

Podobne artykuły

Komentarze

Popularne artykuły