Jak dobrać kształtki do instalacji gazowej?

Instalacja gazowa w domu pozwala nie tylko na komfortowe ogrzewanie pomieszczeń, ale także wody użytkowej. Wykorzystywana może być także w kuchni, gdzie służy do zasilania płyty gazowej. Montaż instalacji nie jest skomplikowany – o ile w pobliżu znajduje się sieć gazowa. Warto jednak zwrócić uwagę na dobór odpowiednich materiałów. W artykule podpowiadamy, w jakie kształtki do instalacji gazowej należy się zaopatrzyć.  

Co jest potrzebne do wykonania instalacji gazowej?

Aby montaż instalacji gazowej przebiegł szybko i sprawnie, należy wcześniej zaopatrzyć się w niezbędne komponenty i materiały. Wśród nich, poza kształtkami, najważniejszą rolę odgrywają rury stalowe. Do gazu najlepiej sprawdzą się rury bez szwu lub przewodowe ze szwem.

Poza rurami stalowymi, które instalowane są wewnątrz budynku, należy zaopatrzyć się w rury polietylenowe o dobrej giętkości, które przeznaczone są do montażu na zewnątrz. Dodatkowo miejsca krzyżowania się rur instalacji gazowej z rurami innych instalacji muszą być zabezpieczone specjalnymi rurami – dodaje ekspert ze sklepu internetowego e-estimate, w którym znaleźć można komponenty do różnego rodzaju instalacji.

Jakie kształtki do instalacji gazowej warto wybrać?

Wśród armatury gazowej największą popularnością cieszą się kształtki stalowe, które mogą być wykorzystywane zarówno do gazu, jak i do innych instalacji. Ich największą zaletą jest odporność na wysokie temperatury – stal wyróżnia się najmniejszą rozszerzalnością cieplną ze wszystkich materiałów instalacyjnych. Dzięki temu w bardzo małym stopniu ulegają one odkształceniom.

Ponadto kształtki stalowe do gazu są odporne na ściskanie, zgniatanie i rozciąganie, a także charakteryzują się stosunkowo niską ceną. Mogą być łączone zarówno z rurami stalowymi, jak i z tymi, które wykonane są z tworzyw sztucznych. Świetnie sprawdzają się również w instalacjach prowadzonych na zewnątrz budynków.

Warto pamiętać o tym, aby decydować się na zakup kształtek, które pochodzą od zaufanego producenta. Tylko wysoka jakość oraz precyzja wykonania może zapewnić ich funkcjonalność, a co za tym idzie – bezpieczeństwo użytkowania instalacji gazowej.

Podobne artykuły

Komentarze

Popularne artykuły