Jak efektywnie zmienić charakter mebli? Ekskluzywne uchwyty i gałki meblowe

Wbrew pozorom zmiana charakteru wnętrza nie musi od razu wiązać się z ogromnym nakładem finansowym. Bardzo często wystarczy bowiem zmodyfikować tylko kilka detali, aby zaraz cieszyć się całkowicie odmienienionym wystrojem. Z pewnością do takich elementów należą gałki i uchwyty meblowe. Chociaż pełnią one głównie funkcję praktyczną to jednocześnie bogato udekorowane modele mogą stać się piękną ozdobą pomieszczenia. Dzięki takim akcesoriom, nawet zwykła szafka zyska wyjątkowy blask i efektywnie odrestauruje starsze przedmioty. Sprawdź, w jaki sposób zmienić aranżację mieszkania przy pomocy ekskluzywnych gałek do mebli! 

Uchwyty meblowe w różnorodnych stylach

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów gałek i uchwytów meblowych. Poszczególne modele różnią się między sobą rozmiarem, kształtem, stylem i materiałem, z którego zostały wykonane. Obok klasycznych prostych wzorów można więc także spotkać gałki inspirowane klimatem retro, boho, glamour bądź rustykalnym. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się również uchwyty skandynawskie, które idealnie wpisują się w minimalistyczne aranżacje wnętrz. Warto też zwrócić szczególną uwagę na ceramiczne gałki z kwiatowymi motywami, kojarzące się z portugalską i włoską architekturą. Wśród materiałów króluje głównie stal, brąz, mosiądz, drewno oraz ceramika. Spotyka się też jednak uchwyty wyprodukowane z plastiku bądź składające się z kilku różnych tworzyw. Tak ogromny wybór rozmaitych opcji sprawia, że każdy może z łatwością dobrać gałki do danego stylu wnętrza i charakteru mebla.

Gałki i uchwyty – wyjątkowa biżuteria dla mebli

Wybierając idealną gałkę do mebli koniecznie trzeba więc skupić się także na detalach. Całkiem inaczej będzie bowiem wyglądał ten sam mebel ozdobiony zwykłym, prostym uchwytem, a inaczej jeśli dobierzemy do niego gałki udekorowane misternym wzorem. Z tego właśnie względu uchwyty meblowe mogą stanowić efektywną biżuterię dla mebli, pozwalającą w ekspresowym tempie zmienić dotychczasowy wizerunek pomieszczenia. Aby wyeksponować elegancję i wytworność mieszkania, warto postawić na pozłacane modele lub utrzymane w kolorach starego srebra bądź antycznego brązu. Pięknie prezentują się również rdzewione gałki, które świetnie podkreślają starodawny charakter wnętrza. Osoby preferujące bardziej klasyczne rozwiązania mogą z kolei pokusić się o zamontowanie drewnianych uchwytów, pasujących do większości stylów aranżacyjnych. Nowoczesne modele mimo zazwyczaj dosyć prostej formy potrafią za to zachwycić bogactwem różnorodnych kolorów, także tych niebanalnych. Za ich pomocą da się więc wykreować oryginalną przestrzeń na miarę swoich marzeń.

Jak odpowiednio dobrać uchwyty do mebli?

Gałki i uchwyty przede wszystkim muszą być dopasowane do typu konkretnego mebla oraz stylu danego wnętrza. Oczywiście nie bez znaczenia pozostaje również kwestia wielkości frontów oraz materiału wykonania. Ważne też, aby dokładnie zastanowić się, jaki ostatecznie rezultat chcemy osiągnąć. Uchwyty o nietypowych kształtach i formach z pewnością będą się wyróżniać, ale mogą okazać się niepraktyczne, zwłaszcza zamontowane do mebli, które często otwieramy. Inne z kolei okażą się łatwiejsze w utrzymaniu czystości, ale nie zrobią, aż tak dużego wrażenia.

Gałki i uchwyty meblowe znakomicie podkreślają indywidualny charakter wnętrza oraz pozwalają szybko zmienić wygląd mebli. Dzięki nim można więc skutecznie odświeżyć dotychczasowy wizerunek mieszkania, jednocześnie nie martwiąc się o konieczność wydawania większej kwoty pieniędzy.

Władysław Stankiewicz
Władysław Stankiewicz
Mam na imię Władysław. Od wielu lat zajmuje się handlem nieruchomościami. Dlatego postanowiłem założyć tego bloga, aby podzielić się z Wami moją wiedzą na ten temat. Pozdrawiam bardzo serdecznie i życzę Wam wielu sukcesów!

Podobne artykuły

Komentarze

Popularne artykuły