Jak urządzić studio lub mieszkanie typu loft?

Współczesny świat oferuje nam bardzo dużo możliwości związanych z aranżacją pomieszczeń. Do wyboru mamy wiele stylów, które bywają od siebie skrajnie odmienne. Jednym z najbardziej się wyróżniających jest bez wątpienia styl loftowy, który czerpie inspirację z surowych, poprzemysłowych wnętrz. Jak urządzić mieszkanie lub biuro w tej stylizacji? Podpowiadamy!

Styl loft – czym się charakteryzuje?

Styl loftowy nawiązuje do klimatów surowych, poprzemysłowych wnętrz. Mieszkanie tego typu można stworzyć w dowolnym miejscu i istnieje kilka sposobów, aby to zrobić. Co jest kluczem do osiągnięcia tego stylu? Loft charakteryzuje się głównie dużymi przestrzeniami w jasnych barwach. Wyposażenie nawiązuje do stylu przemysłowego – dominują w nim dekoracje ze szkła i metalu.

Ważną częścią tego typu wnętrza jest także oświetlenie, które przywodzi na myśl to fabryczne. Jeżeli chodzi o wykorzystywane materiały, to bardzo często można spotkać się z betonem oraz cegłą. Dodają one pomieszczenie surowego, przemysłowego klimatu. A przecież właśnie o to chodzi w stylu loftowych. Co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Styl loftowy – znaczenie przestrzeni

Jak już wspomnieliśmy, jedną z cech charakterystycznych tej stylizacji jest otwarta przestrzeń. Nie oznacza to oczywiście, że wszystkie ściany przeznaczone są do wyburzenia, ale mieszkanie musi sprawiać wrażenie otwartego. Jeśli jest możliwość pozbycia się ścian działowych – warto to zrobić. Dobrym pomysłem będzie także poszerzenie otworów w drzwiach.

W domach urządzonych w stylu loftowym bardzo często można spotkać kuchnię otwartą na salon. To bardzo nowoczesne rozwiązanie. Zamiast ścian dzielących mieszkanie na pokoje warto używać przeszkleń, ewentualnie wspieranych zasłonami. Takie zabiegi dodatkowo dodadzą wnętrzu surowości oraz otwartości, co jest efektem pożądanym. 

Jakie umeblowanie w pomieszczeniu w stylu loftowym?

Styl loftowy charakteryzuje się minimalizmem. Z tego powodu nie wymaga on zbyt dużej liczby mebli. Ich wykorzystanie dobrze jest ograniczyć do funkcjonalnego minimum, czyli tych elementów wyposażenia, które są nam absolutnie niezbędne. Warto tutaj postawić na stoły i krzesła o metalowych nogach, które dobrze skomponują się z metalowymi blatami.

W podobnym stylu wykonywane są regały i szafki. One również opierają się na drewnie oraz metalowych rurach. Bardzo często w loftowych wnętrzach można spotkać także łóżka wykonane z palet. Warto zwrócić także uwagę na dodatki. Zdecydowanie królują tutaj lampy wykonane z metalowych drucików, a także dywaniki o nietypowych wzorach.

Podobne artykuły

Komentarze

Popularne artykuły