Na jakie płytki do kuchni warto zwrócić uwagę, aranżując jej wnętrze?

Kuchnia to jedno z pomieszczeń, które musi być przede wszystkim funkcjonalne, a także dobrze wyposażone. Zdecydowana większość osób decyduje się na płytki do kuchni w miejsce innych materiałów na ściany i podłogi, gdyż to własnie one wydają się być najtrwalsze i najprostsze w utrzymaniu. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając płytki do kuchni?

Jednolita ściana czy ciekawa mozaika?

Płytki do kuchni kładziemy przede wszystkim na ścianę – to właśnie ona jest najbardziej narażona na działanie niekorzystnych czynników, takie jak woda czy tłuszcz. Płytki do kuchni na ścianę są łatwe w utrzymaniu i niezwykle trwałe, dlatego też sprawdzają się idealnie w każdym wnętrzu. Pozostaje jednak pytanie, czy zdecydować się na ścianę wyłożoną jednolitymi płytkami kuchennymi, czy może warto rozważyć ciekawą ich mozaikę bądź kilka dużych płyt zamiast wielu mniejszych? Drugie rozwiązanie doskonale sprawdzi się, jeśli nasza kuchnia nie ma zbyt dużej powierzchni, bowiem w ten sposób możemy ją optycznie powiększyć. Mozaika czy duże płytki kuchenne stanowią niejako ozdobę same w sobie, stąd też mogą się na nie zdecydować wielbiciele stylu minimalistycznego.

Płytki na podłogę – jakie wybrać?

Chcąc kupić płytki podłogowe, zwykle koncentrujemy się na stopniu ich połysku. Możemy wybrać kafelki płytki kuchenne matowe, które są nieco trudniejsze w utrzymaniu, jednak niezwykle efektowne i eleganckie. Dużą popularnością cieszą się również płytki o dużym stopniu połysku, które w prosty sposób możemy utrzymać w idealnym stanie, lecz do ich pielęgnowania powinniśmy używać specjalnych środków, które sprawiają, że nie będą one zbyt śliskie, a tym samym niebezpieczne. Wielbiciele nietypowych rozwiązań mogą zdecydować się na płytki do kuchni na podłogę z błyszczącymi drobinkami. Wybierają je szczególnie właściciele zaciemnionych kuchni, którzy chcą nadać pomieszczeniu blasku.

Doskonała jakość na długie lata

Kupując płytki kuchenne, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich wysoką jakość, dzięki której nie będą konieczne częste wymiany poszczególnych kafelek. Remontu kuchni nie przeprowadzamy zwykle raz na kilka lat, tylko z tego powodu, że kafelki na podłodze czy na ścianach kuchennych nie wyglądają już tak efektownie, jak kiedyś. Dlatego też zadbajmy o ich jakość, która  – jak się okazuje – wcale nie musi iść w parze z bardzo wysoką ceną. Co więcej, płytki do kuchni powinny być idealnie dopasowane do stylu, w jakim ma być wykończone całe pomieszczenie. Spójnie wyglądająca kuchnia nie tylko zachęca do częstego gotowania, ale również pięknie się prezentuje.

Podobne artykuły

Komentarze

Popularne artykuły