Okna drewniane – na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Chociaż jeszcze kilka lat temu okna plastikowe wiodły prym, dziś inwestorzy coraz chętniej decydują się na zakup okien drewnianych. Dlaczego takie rozwiązanie jest obecnie popularne? Jakie zalety mają okna drewniane i na jakie parametry należy zwrócić uwagę podczas ich zakupu?

Okna drewniane w Bielsku-Białej

Zastanawiasz się gdzie kupić okna drewniane w Bielsku-Białej? Wybierając okna do domu, należy wziąć pod uwagę ich wygląd, ale także jakość drewna i konstrukcję ramy. Nie bez znaczenia jest także rodzaj impregnacji oraz wykończenie okien. Zdecydowanie jednym z najpopularniejszych surowców wykorzystywanych do produkcji okien jest sosna. Taki materiał nie jest drogi, jednocześnie jest trwały i odporny na wilgoć. Drewno sosnowe jest łatwe w obróbce, malowaniu oraz impregnacji. Najtrwalsze będą okna wykonane z dębu lub modrzewiu, mniej trwałe i co za tym idzie tańsze, będą modele świerkowe. Jeżeli chodzi o konstrukcję, to najlepszym wyborem będą okna klejone, gdyż poszczególne elementy są starannie wyselekcjonowane. Trzeba zwrócić uwagę także na odpowiednie zabezpieczenie okien, powłoki nałożone na drewno mają duże znaczenie dla ich szczelności termicznej oraz akustycznej. 

Drewniano-aluminiowe drzwi balkonowe

Decydując się na wymianę stolarki okiennej, będziemy musieli również zdecydować się na zakup odpowiednich drzwi balkonowych. Dobrym wyborem mogą okazać się na przykład drewniano-aluminiowe drzwi balkonowe, które wyróżnia niesamowita trwałość i estetyczny, nowoczesny wygląd. Oczywiście w tym wypadku dużo zależy od jakości wybranych produktów, dlatego najlepiej zdecydować się na stolarkę pochodzącą od renomowanego, cenionego producenta, który ma dobre opinie wśród klientów. Dzięki temu okna i drzwi balkonowe posłużą przez długi czas, co więcej możemy liczyć zazwyczaj na serwis w razie problemów. 

Wybór okien i drzwi balkonowych wcale nie jest łatwym zadaniem, jednak przy odrobinie zaangażowania można znaleźć stolarkę okienną, która posłuży nam przez lata.

Podobne artykuły

Komentarze

Popularne artykuły