Opony 23.5r25 – kiedy warto po nie sięgnąć?

Opony przemysłowe lub do pracy w wysokich obciążeniach to wyjątkowe produkty, które znacznie różnią się od opon, których używamy na co dzień. Dziś pod lupę bierzemy opony 23.5r25 – czym one tak właściwie są i w jakich przypadkach sprawdzą się one najlepiej?

Opony 23.5r25 – jak czytać oznaczenie?

Opony przemysłowe i wielkogabarytowe to specjalny typ ogumienia, który dzieli się na wiele różnych rodzajów i podgrup. Dzisiaj zajmiemy się takim produktem, jak opony 23.5r25. Zanim jednak zajmiemy się ich możliwościami i tym, gdzie sprawdzają się one najlepiej, wypadałoby zagłębić się w nieoczywiste oznaczenie. Co bowiem znaczą te wszystkie cyfry oraz litery? Kod, za pomocą którego porządkowanego są opony przemysłowe, możemy podzielić na trzy części. Pierwsza mówi nam o średnicy opony – w tym przypadku będzie to więc 23.5 cala. Następnie mamy literkę R lub D, która mówi nam o tym, czy dana opona to tym radialny czy diagonalny – tu oczywiście jest literka R. Na sam koniec zaś mamy do czynienia z rozmiarem felgi, a więc w naszym przypadku jest to 25 cali

Opony 23.5r25 – jaka jest ich charakterystyka i do jakich pojazdów nadadzą się one najlepiej?

Opona 23.5r25 to niezwykle wytrzymała konstrukcja. Jej prędkość graniczna to 50 km/h, posiada naprawdę spory limit nacisku, dochodzący lub przekraczający czasem aż 10 ton, a dodatkowo jest ona niezwykle odporna na uszkodzenia czy przebicia. To właśnie dlatego idealnie nadaje się ona do przemysłu, gdzie konieczna jest praca w wysokich obciążeniach, jak na przykład w kopalniach. Ten typ ogumienia bez problemu spotkamy jako wariant opony do równiarki, wywrotki czy ładowarki łyżkowej.

Gdzie i jak najlepiej kupić opony 23.5r25?

Jeżeli nie wiesz, jaki dokładnie model opony 23.5r25 wybrać i jak w ogóle zabrać się za ten zakup, warto zwrócić się do dystrybutorów takowych konstrukcji. Dzięki temu będziesz w stanie bez większego wysiłku znaleźć odpowiedni model do swoich potrzeb, a tym samym zaopatrzyć swój pojazd w najlepsze ogumienie.

Podobne artykuły

Komentarze

Popularne artykuły