Producent kotłów CO – jak wybrać najlepszego?

Rosnąca popularność montażu kotłów na pellet sprawia, że na rynku ich producentów funkcjonuje coraz więcej firm. Wybór jednej z nich nie jest prostym zadaniem. W tym artykule znajdują się informacje, jak to zrobić mądrze.

Szeroka oferta producentów kotłów CO

Każdy dom jednorodzinny ma inną powierzchnią. Każdy dom ma inne zapotrzebowanie na moc grzewczą. W końcu każdy budynek ma inną wielkość kotłowni. To właśnie dlatego, chcąc kupić kotły CO na pellet, musimy wziąć pod uwagę wszystkie wymienione wcześniej parametry.

W takich warunkach, największą przewagę mają producenci oferujący szeroką gamę produktów. Od kompaktowych pieców o małej mocy, aż po duże i w pełni zautomatyzowane urządzenia dedykowane dla budynków wielorodzinnych oraz obiektów przemysłowych.

Gwarancja oraz serwis kotłów CO

Porównując oferty producentów kotłów na pellet warto wziąć pod uwagę długość oferowanej przez nich gwarancji. Im jest ona dłuższa, tym lepiej. Oznacza to nie tylko, że dana firma pomoże w przypadku awarii (w okresie obowiązywania gwarancji), ale również jest pewna, co do jakości sprzedawanych przez siebie produktów.

Na tym etapie, warto sprawdzić również możliwości przedłużenia gwarancji oraz koszty ewentualnego serwisu. Jeśli te są bardzo wysokie to możliwe, że lepszym rozwiązaniem będzie poszukanie innego producenta. Nawet takiego, który oczekuje wyższej zapłaty za swój produkt, ale oferuje znacznie korzystniejszą ofertę na obsługę techniczną oraz opiekę serwisową.

Kotły CO – opinie

Przy wyborze kotła na pellet warto wziąć pod uwagę opinie oraz recenzje wystawiane przez innych użytkowników danego modelu. Po kilkumiesięcznym testowaniu urządzenia będą oni w stanie określić, czy piece centralnego ogrzewania funkcjonują w prawidłowy sposób. Jeśli wśród znalezionych komentarzy na temat produktów konkretnej marki dominują negatywne oceny, lepiej zrezygnować z jego wyboru – koszty napraw oraz serwisu mogą być w jego przypadku bardzo wysokie.

Podobne artykuły

Komentarze

Popularne artykuły