Prostokątny czy okrągły? Jaki stół wybrać do salonu? 

Salon to najważniejsze pomieszczenie w większości domów czy mieszkań. To właśnie w tym miejscu rodzina spożywa wspólne posiłki oraz spędza czas na odpoczynku. Aby salon był funkcjonalny, nie może w nim zabraknąć stołu. Wiele osób zastanawia się, jaki model wybrać. Jedną z kwestii, które trzeba wówczas rozważyć, jest kształt. Kiedy lepiej zdecydować się na okrągły stół, a w jakich przestrzeniach sprawdzi się prostokątny?

Jakie kryteria brać pod uwagę, wybierając stół do salonu? 

Wybór odpowiedniego stołu do salonu czy sypialni powinien być uzależniony nie tylko od walorów estetycznych danego mebla, ale przede wszystkim od tego, jakie są potrzeby domowników. Możemy wymienić kilka kryteriów, które okazują się szczególnie istotne podczas zakupu. Przed wyborem eleganckiego stołu do salonu dobrze zastanowić się:

  • ile osób będzie do niego zasiadać w tym samym czasie, uwzględniając również gości,
  • jaka duża przestrzeń jest dostępna w pomieszczeniu – planując umeblowanie, trzeba uwzględnić nie tylko stół, ale również krzesła,
  • dodatkowe funkcje, na przykład możliwość rozkładania stołu.

Dzięki takiej wiedzy łatwiej wybrać konkretny mebel, który będzie ozdobą jadalni, a do tego świetnie się sprawdzi podczas rodzinnego biesiadowania.

Kiedy wybrać prostokątny, a kiedy okrągły stół? 

Wiedząc, jakie wymagania musi spełniać stół do salonu, można przejść do wyboru konkretnego produktu. Okrągły mebel wyróżnia się przede wszystkim eleganckim wyglądem. Poza tym można przy nim ustawić większą liczbę krzeseł, również nieparzystą. Właśnie dlatego dobrze sprawdzi się w domach, w których do wspólnych posiłków będzie zasiadało dużo osób. To również świetny wybór w przypadku mieszkań z dziećmi, gdyż okrągły stół wyeliminuje ryzyko uderzenia się o kanty.
Omawiane meble są dostępne w różnych rozmiarach, w związku z czym można je dopasować również do mniejszych salonów. Jeśli chodzi o to, kiedy lepiej zdecydować się na stół prostokątny, zapytaliśmy pracownika sklepu z eleganckimi meblami do salonu JNP Meble Nowak, który wyjaśnił:

– Kupno prostokątnego stołu to dobry pomysł przede wszystkim dla tych, którym zależy na możliwości dostawienia go do ściany. Mebel świetnie sprawdzi się w mniejszych salonach, ponieważ w razie potrzeby można go wystawić na środek, aby zmieściło się przy nim więcej osób, a na co dzień będzie zajmował zdecydowanie mniej przestrzeni. Warto jednak zwrócić uwagę, że w przypadku takiego modelu ustawienie dodatkowych krzeseł może być kłopotliwe. Jeśli jednak mebel jest odpowiednio duży, nie powinno być to problematyczne. 

Podobne artykuły

Komentarze

Popularne artykuły