Palisada jako element małej architektury

Palisada to element małej architektury, który pozwala uatrakcyjnić wygląd posesji prywatnej oraz komercyjnej. Wprowadza także wrażenie uporządkowania, harmonii oraz fantazyjności. Ten element małej architektury doskonale ułatwia kreowanie przestrzeni oraz wprowadzanie ładu nawet w niewielkich przestrzeniach. Czym się wyróżnia palisada?

Ogrodzenie palisadowe – jakie ma zalety?

Ogrodzenia palisadowe są jedną z najpopularniejszych grup ogrodzeń na terenach prywatnych oraz w obiektach komercyjnych. Wyróżniają się prostotą i elegancją, a minimalistyczny charakter świetnie pasuje do różnych stylów architektonicznych. Są także świetną alternatywą dla kutych lub drewnianych ogrodzeń. Dodatkowo konstrukcja, jaką oferuje dystrybutor ogrodzeń TCS Ogrodzenia to zabezpieczenie domu przed atakami wandalizmu oraz włamaniami. Ogrodzenia palisadowe mogą też stanowić część tzw. inteligentnego systemu, przez co jeszcze bardziej zwiększa się poziom bezpieczeństwa. Poza tym gwarantują ochronę przed silnym wiatrem i opadami.

Palisady ogrodowe – jakie są ich rodzaje i możliwości?

Ogrodzenia palisadowe dzieli się na pionowe oraz horyzontalne. Zwykle powstają z ocynkowanych ogniowo profili stalowych, jakie dodatkowo są malowane proszkowo. Dzięki temu powstaje solidna bariera ochronna przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych – również przed rdzą. W kwestii funkcjonalnej sposób i jakość zabezpieczeń odgrywają ogromne znaczenie, ponieważ gwarantują bezproblemowe użytkowanie przez długie lata. Ogrodzenia palisadowe dostępne są także w rozbudowanej wersji kolorystycznej z palety RAL – od brązów, przez szarości, zielenie, aż po klasyczną czerń. Pod względem wykończenia natomiast można wybierać spośród szerokich lub wąskich płyt o różnym przekroju.

Ogrodzenia palisadowe – czym się wyróżniają?

Ogrodzenia palisadowe wyróżniają się charakterystyczną konstrukcją przęseł. Tworzą poziome lub pionowe „sztachety”, które nawiązują do wzornictwa tradycyjnych drewnianych płotów. Palisada może być jednak bardzo zróżnicowana i dopasowuje się nie tylko do zabezpieczanych budynków, ale również do otoczenia. Nowoczesne ogrodzenia mają także modułowy charakter, który pozwala sprawnie łączyć ze sobą poszczególne przęsła. Ogrodzenia palisadowe są zwykle trwale posadowione w gruncie i wyróżniają się stabilną konstrukcją. To z kolei przekłada się na długi czas użytkowania, a dzięki swojej solidności, takie ogrodzenia są uznawane za bardziej bezpieczne, niż tradycyjne odpowiedniki.

Podobne artykuły

Komentarze

Popularne artykuły