Schody modułowe – idealne rozwiązanie do każdego wnętrza

Schody z całą pewnością należą do elementów dekoracyjnych każdego domu. Ze względu na swoje rozmiary zawsze przykuwają uwagę odwiedzających nas gości. Warto więc zastanowić się nad ich wyglądem, by idealnie dopasować je do całej aranżacji przestrzennej. Należy przy tym pamiętać, że oprócz waloru dekoracyjnego schody muszą być przede wszystkim funkcjonalne i wygodne. Do takich właśnie konstrukcji należy zaliczyć schody modułowe, które stanowią niezwykle ciekawe rozwiązanie.

Szeroki wachlarz możliwości

Schody, które noszą nazwę modułowych charakteryzuje ciąg komunikacyjny oparty na konstrukcji, która się składa z powtarzalnych elementów. Można je rozbudować do dowolnej długości. W ich skład wchodzi wykonana z nierdzewnej stali konstrukcja nośna, stopnie drewniane w dowolnie wybranych przez nas kolorach oraz barierka z tworzywa sztucznego lub stali. Dzięki temu, że schody modułowe są zaprojektowane jako większy system, można je dowolnie modyfikować. Czy tego rodzaju produkt warto zamówić u stolarza, czy lepiej zakupić w sklepie? Życie pokazuje, że na zamówienia stolarskie trzeba nieraz bardzo długo czekać. Natomiast zakup schodów modułowych, które są w sprzedaży, odbywa się praktycznie od ręki, a do tego mamy spore możliwości wyboru.

Schody spiralne

Modułowe wersje schodów występują w kilku rodzajach. Każdy może zatem wybrać te, które najlepiej będą pasować do wnętrza i wkomponują się w jego aranżację. Niezwykle ciekawie prezentują się schody spiralne, które często można spotkać w pomieszczeniach loftowych. Przybierają one postać lekkich i nowoczesnych konstrukcji kręconych. Zajmują mniej przestrzeni niż wersje jednobiegowe, dlatego idealnie wpasują się w niewielki salon. Pomimo tego, że ze schodami modułowymi spiralnymi kojarzy się styl industrialny, to można je z powodzenie stosować również we wnętrzach w stylu nowoczesnym, klasycznym czy nawet art deco.

Schody samonośne

Schody samonośne są montowane na zasadzie łączenia poszczególnych stopni z bardzo długimi śrubami, które bardzo dobrze przenoszą obciążenia. Dzięki temu istnieje możliwość regulowania długości biegu. Można dowolnie obniżać lub podwyższać stopnie i w ten sposób dostosować schody modułowe do wysokości konkretnego pomieszczenia. Zazwyczaj pierwszy stopień montuje się do stropu, a ostatni do podłogi. Warto pamiętać, że konstrukcje samonośne możemy ustawić pod kątem. W ten sposób mamy możliwość uzyskać schody ze skrętem. Poszczególne stopnie montuje się za pomocą odpowiednich kołków do ściany, a w działaniu finalnym przykręca się balustradę.

Podobne artykuły

Komentarze

Popularne artykuły