Schowanie kabli pod listwą – czy to dobre rozwiązanie?

Wiele osób boryka się z problemem nieuporządkowanych przewodów zasilających urządzenia elektryczne w domu i biurze. Porozrzucane luzem kable nie tylko zaburzają estetykę wnętrza, ale mogą być też niebezpieczne dla mieszkańców czy pracowników. Sposobów na ich ukrycie jest co najmniej kilka. Jednym z nich jest schowanie kabli pod listwą podłogową. Czy to dobre rozwiązanie? Odpowiedzi na to pytanie szukaj w dalszej części naszego artykułu.

Czym jest listwa podłogowa?

Listwa podłogowa to jeden z najpopularniejszych gadżetów wykorzystywanych do maskowania przewodów elektrycznych. Jest to produkt w formie korytka umożliwiającego poprowadzenie kabli wewnątrz. Listwy najczęściej produkowane są z wytrzymałego i odpornego na uszkodzenia mechaniczne tworzywa sztucznego. Poszczególne modele różnią się pomiędzy długością, szerokością oraz kolorem.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, pracownik sklepu internetowego porzadekwkablach.pl, oferującego produkty do zabezpieczania i porządkowania przewodów elektrycznych: Specyficzna budowa z rozcięciem od spodu pozwala na łatwe umieszczanie oraz późniejsze usuwanie przewodów z wnętrza listwy. Elementem zapewniającym optymalną przyczepność do podłoża jest elastyczna taśma o niejednolitej powierzchni. Dzięki temu listwy nie potrzebują dodatkowych akcesoriów mocujących. W zależności od rodzaju produktu jest on oferowany na sztuki lub w kilkumetrowych zwojach do samodzielnego przycinania na wybraną długość. Wersje w zwojach można łączyć za pomocą zawartych w zestawie kołków. Cecha ta sprawia, że modele te gwarantują większą funkcjonalność od sprzedawanych na sztuki.

Dlaczego warto chować kable w listwach podłogowych?

Najskuteczniejszym sposobem na ukrycie i zabezpieczenie kabli elektrycznych jest poprowadzenie ich wewnątrz specjalnych kanałów wykutych w ścianie. Można zrobić to jednak wyłącznie podczas wykańczania lub kompleksowego remontu pomieszczenia.

Kiedy nie możesz sobie na to pozwolić, polecanym rozwiązaniem jest poprowadzenie przewodów wewnątrz listew podłogowych. Użycie praktycznych gadżetów maskujących jest zdecydowanie bezpieczniejsze i wygodniejsze od pozostawienia kabli luzem na podłodze. Listwy to akcesoria proste w montażu i późniejszej eksploatacji. Są gwarancją rozwiązania problemu z nieuporządkowanymi przewodami zasilającymi domowe telewizory czy biurowe komputery. Bogaty wybór wielu wersji kolorystycznych umożliwia dobór barwy listwy do stylu, w jakim wykończone zostało pomieszczenie. Dzięki temu staje się ona dodatkowym elementem dekoracyjnym, poprawiającym estetykę wnętrza.

Podobne artykuły

Komentarze

Popularne artykuły