Urządzamy salon w stylu eko – jak to zrobić, żeby było modnie i komfortowo?

Styl eko zawładną wyobraźnią światowej klasy projektantów, co mocno widać we wnętrzarskich trendach 2022. Nic więc dziwnego, że coraz więcej amatorów dobrego designu decyduje się na urządzenie w jego duchu salonu, jednego z najbardziej reprezentacyjnych pomieszczeń w naszych mieszkaniach. Sprawdźmy, jak go wprowadzić do wnętrza, aby było ono modne, stylowe i funkcjonalne.

Salon w stylu eko – kilka słów o stylu zgodnym z naturą

Styl eko to przede wszystkim naturalne materiały, a wśród nich przede wszystkim drewno, które nadaje pomieszczeniu charakteru oraz przytulności. Ma ono ogromny potencjał aranżacyjny, które współgra zarówno z modnymi w stylu eko kolorami, jak i pozostałymi fakturami. Wśród nich takie jak kamień, miedź, jak również cegła. Barwy ziemi królują w ekologicznym salonie wespół z zawsze modną bielą oraz różnego rodzaju odcieniami szarości. Do tego śmiało można dodać wszelkie odcienie koloru beżowego, które doskonale współgrają z czernią.

Salon w stylu eko – inspiracja naturą

Salon urządzony zgodnie ze stylem ekologicznym to przede wszystkim stawianie na naturalne surowce. Eko design to przede wszystkim tworzywa, które nie są szkodliwe dla natury, jak również te, które łatwo jest poddać procesowi recyklingu. To drewno w każdej postaci – występujące zarówno na podłodze, ścianach, jak również w meblach. A może lamele ścienne? To świetny pomysł na dekorację sali telewizyjnej, wydzielenie strefy jadalnianej czy też stworzenie z ich pomocą ścianki ażurowej, która może stać się nie tylko elementem ozdobnym, ale i szalenie dekoracyjnym.

Drewno na podłodze powinno wystąpić zwłaszcza w odsłonie olejowanej, albo też pomalowanej za pomocą ekologicznej farby. Można także śmiało postawić na jego woskowanie. Nie bez znaczenia pozostaje także oświetlenie, jak również tekstylia – bawełna, len, wełna – to te materiały powinny rządzić w salonie urządzonym w stylu eko. Do tego moc kwiatów – można śmiało wprowadzać je do wnętrza i stworzyć dzięki nim niesamowity charakter, którego będzie można pozazdrościć przy niewielkim nakładzie pracy.

Jak widać, urządzenie salonu w stylu eko nie musi iść w parze z dużym nakładem finansowym. Przy odrobinie zaangażowania i postawienia na materiały np. z recyklingu, odpowiednią grę świateł w pakiecie z roślinami można stworzyć przestrzeń modną, funkcjonalną i wpisującą się w najnowsze trendy we wnętrzach 2022.

Podobne artykuły

Komentarze

Popularne artykuły