Bateria podtynkowa prysznicowa – czym się charakteryzuje?

Bateria podtynkowa prysznicowa to zarówno estetyczne, jak i bardzo praktyczne wyposażenie nowoczesnych łazienek. Element techniczny ukryty jest głęboko w ścianie, natomiast na zewnątrz znajduje się natrysk oraz system do regulacji ciśnienia i temperatury wody. Czym się charakteryzuje oraz na co zwrócić uwagę wybierając taki typ armatury do naszej łazienki? Podpowiadamy.

Czym charakteryzuje się bateria podtynkowa prysznicowa?

Bateria podtynkowa prysznicowa to rozwiązanie, które najczęściej wykorzystywane jest w łazienkach o małej powierzchni. Cała aparatura techniczna znajduje się pod elementami ściennymi, więc nie jest widoczna na zewnątrz. Wszystkie elementy tego systemu instaluje się w trakcie wykonywania prac wykończeniowych.

Najbardziej dostrzegalną zaletą takiej baterii jest to, że estetycznie i naturalnie wpasowuje się w wygląd łazienki. Dzięki temu można ją kolorystycznie oraz stylem dopasować na przykład do barwy płytek i pozostałej armatury w pomieszczeniu. Warto ją zestawić z podobnymi elementami wyposażenia, na przykład użyć odpływ liniowy slim, który idealnie wpasowuje się w minimalizm baterii podtynkowej tworząc razem spójne i eleganckie wrażenie.

Ze względu na niewielką ilość wystających elementów, łatwiej ją także utrzymać w czystości. Zaoszczędzona przestrzeń może być wykorzystana do montażu dodatkowych akcesoriów niezbędnych pod prysznicem. Warto także wiedzieć, że pokrętła w baterii podtynkowej można umieścić w dowolnym miejscu. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby sterować ciśnieniem i temperaturą wody nie tylko z pozycji stojącej, ale również biorąc kąpiel w wannie.

Do jakich wnętrz nadaje się bateria podtynkowa prysznicowa?

Bateria podtynkowa prysznicowa idealnie sprawdzi się zwłaszcza we wnętrzach w których stawia się na nowoczesny minimalizm. Większość modeli tej armatury charakteryzuje się brakiem niepotrzebnych zdobień i niewielkimi rozmiarami oraz wysoką estetyką wykonania. Dlatego jest ona świetnym wyborem jeśli chcemy uzyskać jak najwięcej przestrzeni użytkowej pod prysznicem.

Podobne artykuły

Komentarze

Popularne artykuły