Lodówka Side by Side z kostkarką – dwie rzeczy, o których warto pamiętać przy zakupie

Szybki rozwój technologii nie omija obecnie żadnych urządzeń, które możemy znaleźć w swoich domach. Przykładem może być tutaj lodówka Side by Side z kostkarką, która będzie nafaszerowana masą różnych nowinek, których zadaniem jest dodanie do naszego życia nieco komfortu. Żeby dokonać wyboru odpowiedniego dla siebie urządzenia, warto wziąć pod uwagę kilka kwestii związanych z kostkarką do lodu. Dwie z nich są szczególnie istotne – poznajmy je!

Lodówka Side by Side z kostkarką, czyli parę słów o wymiarach i rozstawie lodówki

Kto z nas nie lubi napić się perfekcyjnie schłodzonego napoju po powrocie do domu w upalny dzień? Lodówki z kostkarką sprawiają, że będziemy mieli taką możliwość na wyciągnięcie ręki przez cały czas. Zanim jednak przejdziemy do kwestii, jaka powinna być kostkarka, żeby mogła zapewnić nam maksimum komfortu i wygody, warto powiedzieć parę słów o rozstawie drzwiczek w naszych chłodziarkach.

Najłatwiej będzie znaleźć nam lodówkę z kostkarką do lodu wśród urządzeń dwudrzwiowych. Nie oznacza to oczywiście, że klasyczne lodówki z zamrażalnikiem na dole są pozbawione tego rozwiązania. Taki stan rzeczy wiąże się z gabarytami naszych urządzeń. Lodówka Side by Side, która po jednej stronie ma komorę chłodzącą, a po drugiej zamrażalnik, będzie przeważnie sporo większa niż tradycyjna lodówka, co sprawia, że łatwiej będzie zmieścić tam takie rozwiązanie, jak kostkarka. Jeśli dysponujemy odpowiednio dużą kuchnią, żeby zmieścić w niej chłodziarkę o dużych gabarytach, może się to okazać najlepszą opcją.

Lodówka z kostkarką – dwie kwestie, na które warto zwrócić uwagę

Jeśli marzy nam się lodówka Side by Side z kostkarką, koniecznie musimy zwrócić uwagę na dwie rzeczy związane z działaniem maszynki do wytwarzania lodu. Pierwszą z nich jest jej typ. Na rynku znajdziemy dwa główne rodzaje kostkarek do lodu – ręczne (twist) i automatyczne. Czym oba te rozwiązania różnią się od siebie?

Kostkarka ręczna będzie wymagała od nas nieco więcej wysiłku za każdym razem, kiedy będziemy chcieli przygotować sobie odpowiednio schłodzony napój. Wynika to z faktu, że to urządzenie wykorzystuje w swoim działaniu specjalne tacki do lodu, które znamy z klasycznych zamrażarek. Będziemy musieli je regularnie napełniać, w przeciwieństwie do kostkarek automatycznych, które będą w stanie zebrać potrzebną im wodę samodzielnie. Sam proces wyciągania lodu z kostkarki ręcznej także jest nieco bardziej skomplikowany niż w przypadku kostkarek automatycznych. W przypadku tych drugich będzie wystarczyło naciśnięcie przycisku, tymczasem kostkarki ręczne opróżnia się za pomocą ich odwracania na drugą stronę przy użyciu pokrętła.

Drugą kwestią, na którą warto zwrócić uwagę przy kupnie lodówki, jest to, czy urządzenie, na jakie chcemy się zdecydować, to lodówka z dyspenserem wody. Sporo lodówek z kostkarką oferuje nam tę opcję i zdecydowanie warto z niej skorzystać, gdyż nie zrujnuje to naszego budżetu i znacznie ułatwi nam życie. Nie będziemy musieli już upychać w ciasnej chłodziarce butelek z wodą ani sięgać po specjalne dzbanki filtrujące. Dzięki dyspenserowi nasza woda będzie zawsze odpowiednio chłodna i przefiltrowana tak, jak lubimy.

Podobne artykuły

Komentarze

Popularne artykuły