Czy budowa domu modułowego jest tańsza niż domu murowanego?

Całoroczne domy modułowe stanowią coraz popularniejszą alternatywę dla budownictwa murowanego. To trwałe, bezpieczne i komfortowe w użytkowaniu konstrukcje, które powstają zaledwie w kilka miesięcy, o dowolnej porze roku. Takie terminy są nieosiągalne dla tradycyjnych technologii budowlanych. Czy wybierając technologię modułową, da się zaoszczędzić na budowie wymarzonego domu nie tylko czas, lecz także pieniądze?

Orientacyjny koszt budowy domu modułowego

Orientacyjny koszt budowy całorocznego domu modułowego zaczyna się od 1200 złotych za metr kwadratowy. Ostateczna cena zależy od metrażu budynku i sposobu jego wykończenia. Należy pamiętać, że zanim firma budowlana rozpocznie montaż domu modułowego na działce, nabywca musi we własnym zakresie przygotować fundamenty i doprowadzić media. Zdarza się, że do dodatkowych wydatków trzeba doliczyć także opłaty za transport prefabrykatów.

Szacuje się, że koszt domu modułowego może być nawet o 30 % niższy w porównaniu z obiektami wznoszonymi tradycyjną technologią murowaną. Ponadto inwestor posiada gwarancję niezmienności kwoty podanej w umowie z firmą budowlaną, a w przypadku tradycyjnego budownictwa ostateczny koszt budowy jest nieprzewidywalny, ponieważ wpływają zmiany rynkowych cen materiałów budowlanych. Jednak warto przy tym pamiętać, że inwestując w obiekt prefabrykowany trzeba na wstępie posiadać potrzebną sumę pieniędzy. Natomiast w przypadku kilkuetapowej budowy domu murowanego można pozwolić sobie na stopniowe gromadzenie środków.

Dlaczego inwestycja w dom modułowy jest opłacalna?

Inwestycja w dom modułowy jest opłacalna nie tylko na etapie budowy. Ściany nieruchomości powstającej z prefabrykatów są ocieplane na hali produkcyjnej, pod ścisłą kontrolą techniczną. Dzięki temu izolacja termiczna jest w pełni szczelna oraz nie pojawiają się w niej mostki termiczne. W rezultacie użytkownicy budynku znacznie oszczędzają na ogrzewaniu w chłodne dni, ponieważ wnętrza zatrzymują ciepło. Całoroczne domy modułowe zamówisz w firmie dewelopersko-budowlanej Lokaty Budowlane. Przedsiębiorstwo zapewnia szeroki wybór projektów oraz wykończenie budynków pod klucz. W ofercie firmy znajdują się również modułowe domki letniskowe i drewniane domki fińskie.

Podobne artykuły

Komentarze

Popularne artykuły