Lampy nad lustro – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Prawidłowe oświetlenie lustra ma ogromny wpływ na jakość odbicia. Dobór odpowiednich lamp jest często lekceważony, choć nie powinien. Czym się kierować przy wyborze lampy nad lustro? Jak dopasować ją do kształtu lustra i rodzaju pomieszczenia? Podpowiadamy.

Czym kierować się przy wyborze lampy nad lustro?

Podobnie jak w przypadku klasycznego oświetlenia również i oświetlenie lustra musi być dopasowane do niego stylem. Lampa powinna pasować do lustra pod kątem kształtu, stylu i koloru. Kolejnym kryterium jest moc lampy. Powinna być ona zależna od ilości naturalnego światła, które wpada do pomieszczenia. W tym przypadku również znaczenie ma kolorystyka.

W sklepach dostępnych jest wiele rodzajów lamp przystosowanych do oświetlania luster. Niektóre z nich posiadają włącznik, podczas gdy inne świecą się cały czas pełniąc również funkcje dekoracyjne. W przypadku tych drugich warto zwrócić uwagę na energooszczędną żarówkę. Szeroki wybór lamp nad lustro znaleźć można pod linkiem https://abanet.pl/216-lampy-nad-lustro.

Jak dobrać lampę do kształtu lustra?

W tym przypadku warto kierować się zasadą podobieństwa. Jeżeli mamy do czynienia z okrągłym lustrem wtedy również i lampa powinna mieć okrągły kształt. W tym przypadku również należy zwrócić uwagę na styl. Jeżeli lustro utrzymane jest minimalistycznym klimacie również i lampa powinna taka być. Warto jednak stosować czarne lampy, które pasują do większości aranżacji.

A co jeżeli nasze lustro ma kształt prostokąta? Daje to bardzo wiele możliwości. W tym przypadku możemy nieco poeksperymentować z formą. Sprawdzić mogą się lampy w różnych kształtach. Dużą uwagę należy jednak zwrócić na dobór względem wielkości pomieszczenia. W przypadku dużych wnętrz postawić można na większe modele natomiast w przypadku małych powierzchni na mniejsze.

Jaka lampa do konkretnego pomieszczenia?

Zacznijmy od łazienki. W tym pomieszczeniu najlepiej sprawdzają się kinkiety. Ich rodzaj i wielkość powinny być uzależnione od wielkości wnętrza. W mniejszych łazienkach świetnie sprawdzą się minimalistyczne, mało widoczne. Nie należy także zapominać o stylu łazienki. Kinkiety powinny być dopasowane do wystroju pomieszczenia.

Przechodzimy do przedpokoju. Lustra wykorzystywane w tym miejscu są na ogół większe niż w przypadku łazienek. Daje to większe pole do eksperymentów. W przedpokojach przetestować możemy większą gamę kolorów, wielkości, ustawień i mocy. Lustro przedpokojowe może przybrać formę kilku źródeł światła, które pozwolą nam na większe dopasowanie do własnych potrzeb.

 

 

Władysław Stankiewicz
Władysław Stankiewicz
Mam na imię Władysław. Od wielu lat zajmuje się handlem nieruchomościami. Dlatego postanowiłem założyć tego bloga, aby podzielić się z Wami moją wiedzą na ten temat. Pozdrawiam bardzo serdecznie i życzę Wam wielu sukcesów!

Podobne artykuły

Komentarze

Popularne artykuły